Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem testów gier online?

Niemało osób, które lubią grać w gry komputerowe w większości uważa, iż testy gier i produktów w internecie za pieniądze to jest dla nich najlepsza praca. Masz szansę grać i dostawać za to pieniądze!

konsola ouiya

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywistość jednak nie jest aż tak różowo jak pewnie wydaje się wielu fanom gier. Rolą testera nie jest bowiem tylko i wyłącznie granie dla siebie samego, ale także znajdowanie różnego rodzaju nieścisłości i uchybień, jakie mogą mieć miejsce w grze, badanie oraz późniejsze sprawozdanie. Warto zapoznać się więc z dokładnymi szczegółami na ten temat.Tester najczęściej nie ma czasu na to, żeby przez kilka godzin swobodnie zachwycać się przebiegiem gry. Wręcz przeciwnie, powinien starać się przedstawić twórcom jak najwięcej niejasności, błędów i utrudnień. Każdy szczegół gry musi być parokrotnie przetestowany pod różnymi względami, a później szczegółowo odnotowany i opisany. Testowanie gier jest procesem testowania oprogramowania, które ma zapewnić doskonałą jakość gier. Oprócz gier należy też testować sprzęt zobacz tutaj .

Niezwykle ważnym obowiązkiem testerów jest przebadanie, czy gra funkcjonuje zgodnie z wszelakimi zasadami, także związanymi z takimi kwestiami jak grafika, lokalizacja na ekranie, czas ładowania, opisy w dołączonej instrukcji itd. Także techniczne wyznaczniki wydają się bardzo istotne.

Bardzo ważne są także testy przeprowadzane pod kątem funkcjonalności.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (https://it-solve.pl/software-house-bydgoszcz/), która również Cię zaintryguje. Znajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tutaj problematyce.

W tym przypadku tester musi sprawdzić, czy gra funkcjonuje sprawnie z punktu widzenia gracza. Ten etap niezwykle często jest najbardziej wymagający, bowiem tester musi przeanalizować wielorakie możliwe scenariusze oraz musi przewiedzieć rozmaite reakcje gracza w wielu sytuacjach. Należy również starać się grać zgodnie z założeniami wydawcy, aby sprawdzić, czy także pod tym względem gra jest interesująca i spełnia wszelkie wyznaczone cele.

gry na PC

Autor: Dion
Źródło: http://www.flickr.com
Tester musi także na własnej skórze przekonać się, czy wszystkie zasady gry są jasne, czy nie ma błędów logicznych i tego typu błędów, które najczęściej mają wpływ na negatywne opinie graczy – testy Lark Phablet 6.0. Testerzy wbrew pozorom nie powinni być wyłącznie miłośnikami gier komputerowych. Muszą być także niezwykle cierpliwi, spostrzegawczy, skrupulatni i nieszablonowi. Jednocześnie powinni umieć działać pod presją oraz potrafić przewidzieć różne niespodziewane sytuacje.