Aplikacje do ewidencji i inwentaryzacji czyli w jaki sposób policzyć towar bez wietrzenia magazynów

Przeważająca część przedsiębiorstw boryka się z prowadzeniem magazynu. Zapisy prawne wymagają prowadzenia małej księgowości, płacenia podatków itp. Tutaj pojawia pewno utrudnienie. W kosztach należy uwzględnić koszty amortyzacji sprzętu. Jeśli mowa o towarze, to należy pamiętać o ewidencji.

Oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Opłacalnie jest kupić software np. środki trwałe program dla księgowości. Nawet firmy usługowe, pomimo że nie wytwarzają fizycznie towaru, mają swój sprzęt biurowy czy meble na stanie. Często na koniec roku, ma miejsce liczenie i spisywanie (doczytaj). Klasycznie właściciel potrzebuje kilku kartek papieru, jednak w dużej firmie jest to nie do pomyślenia. Szczególnie, jeśli jest to mienie sprzedawane z hali. Przedsiębiorstwa z branży spożywczej używają własnych specjalistycznych narzędzi, które często kosztują całe tysiące. Zatem konieczna jest kontrola, jaka aktualnie osoba posiada ów urządzenia. O tym, że na rynku temat jest powszechnie znany, pokazuje duża popularność odpowiedniego oprogramowania – aby szybko się o tym przekonać, proszę wpisać inwentaryzacja program albo programy do prowadzenia inwentaryzacji. Oferta jest bogata.

Drugim zastosowaniem takich rozwiązań jest kontrola stanu magazynu na bieżąco. Wyobraźmy sobie o konieczności oznakowania tysięcy jakiś towarów. Bez komputera nie moglibyśmy zsumować ich ilości, nie mówiąc o bardziej skomplikowanych raportach jak cena towarów, czy dodanie daty i godziny wyprodukowania.

programowanie

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci programów komputerowych wychodząc na przeciw wymaganiom rynku, oferują kompleksowe systemy łączące księgowość, sprzedaż i systemem kodowania kreskowego. Obecnie zakłada się, że im więcej rzeczy do zewidencjonowania, tym większe oszczędności dostarcza zintegrowany system. Oczywiście, mniejsze firmy wdrażając przykładowo ewidencja wyposażenia program dla małych przedsiębiorstw, oszczędzą głównie czas na raportowaniu oraz unikną wydatków związanych z zagubionym telefonem.

Obecnie należy jedynie rozważyć czy potrzebujemy program w wersji na komputer, przez Internet czy na firmowym serwerze (odnośnik). Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Zależy czy preferujemy większe bezpieczeństwo danych na gromadzonych na naszym dysku, czy niższe koszty bez zatrudniania specjalisty z zdalnym dostępem.