Zautomatyzowane cięcie blach

W bardzo wielu gałęziach przemysłowych istnieje konieczność wykorzystywania stali. Pierwszym miejscem które przychodzi nam na myśl będzie na pewno sektor budowlany. Używa się tam stal do budowania różnego rodzaju konstrukcji, niezbędnych w procesie wznoszenia budynków (np. zbrojenia jakie zapewniają bezpieczne budowanie budowli wielokondygnacyjnych).

przemysł

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym odbiorcą stali jest zapewne najpotężniejsza dziś gałąź, mianowicie wytwórczość aut. W tym przypadku często konieczne będzie bardzo precyzyjne ciecie tworzywa, częstokroć w ogromnie skomplikowanych formach. Płyty stalowe – płyty ze stali na – zależnie od potrzeb, mogą być na linii wytwórczej gięte bądź przecinane.

Hej, spójrz na witrynę!, to okazja, że jeszcze raz tak prędko jest w tym serwisie coś aż tak atrakcyjnego, musisz to koniecznie zobaczyć!

Metod na tę drugą czynność jest kilka. Ich dobór jest uzależniony od spodziewanego stopnia dokładności cięcia.

Możemy zatem używać strumienia cieczy pod dużym ciśnieniem, czy też – tradycyjnie – gazowego palnika. Wszystkie te wymienione metody są jednak dosyć skomplikowane, potrzeba do nich specjalistycznych przyrządów, zaś palnik gazowy niepotrzebnie topi metal. Cięcie laserem – choć precyzyjne – wymaga zaawansowanej technologii, przez co może okazać się nadto kosztowne. Następną dość popularną strategią cięcia metalu jest cięcie przy pomocy tak zwanej plazmy. Płyty stalowe przecinane są za pomocą strumienia gorącego gazu o szczególnych własnościach.

przedsiębiorstwo przemysłowe

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Gaz grzany jest wskutek przepuszczania przez niego odpowiednio dobranego napięcia elektrycznego (im większe napięcie tym będzie większa temperatura gazu). Ogólnie powiedziawszy, cięcie stali przy użyciu plazmy jest trochę podobne do procesu spojenia w otulinie gazowej. Ogromnym plusem tej metody jest fakt, iż nie spala ona brzegów przycinanej płyty stalowej co może mieć duży wpływ zarówno na estetykę ale także na wytrzymałość obrabianego materiału. Współcześnie najczęściej tego typu przecinarki są sterowane komputerowo ze względu na konieczną dokładność podczas wykonywania tego typu prac.

Czy przeczytany post jest interesujący, ale masz chęć na kolejne? Pragniesz zobaczyć link do artykułu? Więc zachęcamy – trzeba tylko kliknąć myszką.

Poza tym urządzenia nastawne automatycznie eliminują do minimum pracę człowieka, co jest celowe jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż przy tego typu procesie występują ogromnie szkodzące ludzkiemu zdrowiu elementy, takie jak zwiększone promieniowanie UV jak też występowanie trujących dymów.