Czym charakteryzuje się efektywna reklama

Czy kiedy idziemy do sklepu, kupujemy produkt czy może obietnicę jego otrzymania? Głupie pytanie? Nie do końca, przynajmniej kiedy wykupujesz kampanię reklamową w polskich mediach!

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Czy nie drażni Was sytuacja, w której wzrost sprzedaży utożsamia się z działaniem jednego działu – sprzedaży? A dodatkowo gratyfikacja finansowa za sukces zostaje przyznana właśnie temu działowi! A nam marketingowcom, pozostaje satysfakcja z dobrze wykonanego zadania oraz uścisk dłoni szefa.

Często stosowanym sposobem rozliczania reklamy w Polsce jest model „płać za emisję”, niezależnie od tego z jakim medium mamy do czynienia. Ten tzw. model emisyjny, w sieci określany mianem CPM (Cost per Mille – koszt za tysiąc odsłon) choć jest obowiązującym w mediach, jest nad wyraz mało korzystny z punktu widzenia reklamodawców zabiegających o efekty. Dlaczego? Przedsiębiorstwa wydając miliony na kampanie reklamowe, „kupują” jedynie mglistą obietnicę zwiększenia sprzedaży, nie znając skuteczności swoich działań.

Zobacz naszą nową stronę. Tam zamieściliśmy ciekawe informacje. Prosimy – doczytaj szczegóły (http://mangata.com.pl/masterform/). Będzie nam niezmiernie przyjemnie, jeśli posty się spodobają.

Żadne bowiem medium nie gwarantuje nam efektów realizowanych kampanii marketingowych. Po prostu, to co kupujemy w domu mediowym lub w stacji telewizyjnej czy radiowej to gwarancja emisji naszej reklamy. Kliknij agencja public relations aby dowiedzieć się więcej!

A gdyby tak można było zaplanować, że realizując kampanie reklamową przy określonym budżecie, zwiększymy sprzedaż do poziomu X – czyli pozyskujemy Y nowych klientów? I nie była by to obietnica, a faktyczna obwiązująca umowa z mediami. Wówczas, zarówno nasza satysfakcja zawodowa, jak i finansowa wyglądałaby znacznie lepiej. Co ważne, marketing nie byłby już wsparciem dla sprzedaży oraz kosztem w firmie! Ważny jest w tym branding, Wrocław to miejsce, w którym znajdziemy kilka świetnych firm, jak .

Realizowanie kampanii reklamowych w modelu „płać za sukces” można stosować długofalowo. A co najważniejsze, środki na ten typ promocji mogą obciążać budżetu sprzedażowy. W naszym kraju, co prawda w praktyce nie dywersyfikuje się kampanii reklamowych na te realizowane z budżetów marketingowych i sprzedażowych, nie mniej warto pochylić się nad takim podejściem i zacząć realizować kampanie online z budżetu sprzedażowego. Ważne jest również kreowanie wizerunku firmy, czyli branding.

W prestiżowym brytyjskim magazynie (polecamy ofertę na program do prowadzenia magazynu) „The Economist”, w artykule poświęconym reklamie online, autor dowodzi: „To koniec marketingu! Przynajmniej takiego jaki znamy… Jeżeli chcesz skutecznie kontrolować marketing we własnej firmie, a przede wszystkim monitorować efektywność promocji online oraz koszty takich działań, zacznij korzystać z modelu >>płać za sukces<<. Wówczas przestanie on być wyłącznie źródłem kosztów w Twojej firmie. Dzięki temu modelowi wydatki na reklamę stają się kosztami zmiennymi firmy, które skutecznie zwiększają jej zysk." Tak więc marketing w modelu "płać za efekt" jest kosztem, ale co ważniejsze kosztem zmiennym. Im więcej sprzedajemy, tym więcej możemy wydać na tego typu reklamę!