Telewizor plazmowy, LCD i LED – jaki kupić?

Nadszedł czas wymienić telewizor na nowszy? Wahasz się czy zakupić telewizor LCD, tv led czy telewizor plazmowy? Poniższe informacje pomogą Ci w wyborze, przybliżając wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli polecamy obejrzeć ofertę jaką prezentuje sklep internetowy rtv.

Przy doborze telewizora kluczowa jest przekątna ekranu, szybkość odświeżania oraz długość eksploatacji.

Czasem możemy sugerować się producentem, najbardziej polecane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które przedstawiają ostatnio nowe telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie lokalnych wypaleń na ekranie. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego miejscowego logo stacji telewizyjnych. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla użytkownika przesuwanie całego obrazu.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i dość szerokim wachlarzu barw obraz jest bardzo ostry. Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy informacje, które omawiają prezentowany wątek, są wystarczające. Jeśli nie, to przejrzyj stronę www (https://i-posciel.pl/ekskluzywna-posciel-200×220-tac), która ma istotne wiadomości.

Dodatkową zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Zużycie energii w danych TV jest zdecydowanie niższe, a trwałość ekranów LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwykłych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm LG, Samsung i Panasonic.

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości ekranu zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech takich jak jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy musi być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt odpowiednio działał przez lata.

Źródło: