Pieniny to rewelacyjne miejsce na wypoczynek. Odnajdziesz tu wiele atrakcji oraz odpoczniesz od miejskiego gwaru

Nad Dunajcem nie brakuje miejsc ciekawych pod kątem kulturowym, a z cennymi zabytkami jesteśmy w stanie się tu spotkać prawie na każdym kroku. W dolinie tej potężnej rzeki najbardziej znaczną uwagę przyciąga jednak natura.

Wspaniałe Pieniny to przede wszystkim Pieniński Park Narodowy, który obejmuje swym obszarem najbardziej cenne obszary tego pasma górskiego. Stworzony w 1955 roku, zaliczany jest do najchętniej odwiedzanych przez gości parków narodowych w Polsce. Na czym polega jego niezwykłość? Pieniny to wspaniałe góry które zachwycają urozmaiconym krajobrazem. Cudowne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy oraz największa atrakcja – przełom Dunajca – to najbardziej charakterystyczne cechy tego obszaru. Turystyka w Pieninach rozwija się bardzo dobrze od wielu lat, a spływy Dunajcem i liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swoim pięknem oraz atrakcyjnością. Turystyka jest rewelacyjnie rozwinięta, sporo jest tu domków, jak domki Pieniny (przeglądaj).

las

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Pieniński Park Narodowy jest idealnym miejscem dla miłośników niezwykłych roślin. Na pobliskich łąkach jesteśmy w stanie zobaczyć wiele rzadkich gatunków kwiatów, nie brak również cudownych lasów.

Jeżeli ten tekst wciągnął Cię całkowicie, to zobacz też odmienny oryginalny serwis www, który na pewno posiada podobnie pasjonujące informacje.

Największym zainteresowaniem cieszą się tu jednak murawy naskalne czy rzadkie gatunki roślin wysokogórskich. Kolorowe motyle i owady to kolejna atrakcja przyrodnicza w tej części Polski.

Pieniny i tereny wokół tutejszego parku narodowego są również znane ze wspaniałej kultury oraz cennych zabytków. To dzięki nim od lat może rozwijać się tu turystyka, a przyjeżdżający tu goście na brak atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego miejsca są dwa zamki: w Czorsztynie oraz Niedzicy. Idealnym miejscem do rekreacji i relaksu jest stworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad którego brzegami powstał rewelacyjny skansen. Jest to Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren której przeniesiono zabytkowe wille i pobliskie pensjonaty.

Do dziś służą one przyjeżdżającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je w wyszukiwarce ofert promocyjnych).

Jeżeli szukasz uzupełniających wiadomości na opisywany w tym serwisie problem, to zapewne odnajdziesz więcej pod linkiem (http://noclegidlafirm.pl/wroclaw/).

Nie brakuje tu też wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki czemu Pieniny stały się miejscem odpowiednim nie tylko dla piechurów, ale także dla miłośników sportów wodnych. Ważnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, znane z flisaków czy słynnych spływów Dunajcem. Warto także zwiedzić tak ważne dla regionu miejscowości, jak Krościenko nad Dunajcem i Szczawnica. W tym ostatnim mieście powinniśmy pozostać na dłużej, turystyka jest tu na wysokim poziomie, najkorzystniej wynająć Szczawnica domki letniskowe.