Idealne aparaty fotograficzne zarówno dla niedoświadczonych, jak i zaawansowanych użytkowników.

Z chwilą nadejścia epoki cyfrowej fotografii wszyscy mieli możliwość zostać fotografem. Początkowo aparaty były bardzo drogie, za body lustrzanki płaciło się ogromne kwoty, nie wspominając o dodatkowym sprzęcie. Współcześnie w sklepach również kupimy sprzęt, na który mało kto może sobie pozwolić, aczkolwiek różnorodność wyboru jest tak duża, że w sumie każdy znajdzie coś dla własnych wymagań.

aparaty fotograficzne

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

W tym ogromie sprzętu fotograficznego bardzo trudno, zwłaszcza początkującym, będzie wybrać coś o właściwej jakości w stosunku do ceny. Żyjemy w erze urządzeń mobilnych, ogromna większość telefonów została wyposażona w aparaty fotograficzne, te jednak nie mają szans, aby równać się z pełnoprawnym aparatem.

Wybór akcesoriów może przyprawić o ból głowy.
Właściciele smartphonów będą w stanie zrobić dobre zdjęcia przy pomocy swoich telefonicznych aparatów. Jednak to w zasadzie tyle. Poziom techniczny robionych fotografii wyraźnie odstaje od tego, co gwarantują nie tylko lustrzanki, ale nawet popularne aparaty kompaktowe. Pośród mnóstwa aparatów wypada wyróżnić dwa wyróżniające się aparaty. Pierwszym z dwójki jest Nikon D7100, jest on następcą bardzo dobrze przyjętego modelu D7000, jednak z dużo sklep cyfrowe.pl – sprzęt i akcesoria fotograficzne do D7100ograficzne do D7100. Nikon D7100 posiada w swoim korpusie znany z dużo bardziej zaawansowanego modelu, czyli D4, AF Multi-CAM 3500. Wspomniany AF charakteryzuje się idealnie działającymi 51-polami łapania ostrości.

Fotograf

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy wybrać konkretny system.
Tańszą alternatywą dla aparatu Nikona będzie rewelacyjny aparat Sony Alpha SLT-A58. Każdy fotoamator odnajdzie w tym aparacie to czego potrzebuje. Dobrze działająca automatyka, wielotematyczność trybów, jakimi będziemy w stanie się posiłkować podczas robienia zdjęć oraz konkurencyjna cena. Trzeba zapamiętać, że raz wybrany system będzie nam towarzyszył do końca naszej przygody z fotografią. Kolejne akcesoria, takie jak obiektywy czy lampy będą wybierane z myślą o konkretnej marce, ponieważ większość firm posiada mocowanie, które różni się od mocowania konkurencji.