W jaki sposób żyć oszczędnie? Jest kilka łatwych trików, które sprawią, że będziemy zużywać mniej energii

Koszty związane z używania energii elektrycznej stanowią jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy można je zmniejszyć nie obniżając jednocześnie komfortu życia? Okazuje się, że tak!

ekologia

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najprostszych sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej jest rozsądne używanie domowych źródeł światła, a co ważne zmiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne świetlówki, albo na coraz bardziej popularne, pobierające bardzo małą ilość energii, żarówki led 12v. Żeby jeszcze bardziej zniżyć wydatki wynikające z oświetlenia możemy wypróbować parę prostych sztuczek takich jak pomalowanie ścian na jaśniejszy kolor lub powieszenie w domu okazałych luster.

Jeśli chcielibyśmy zmniejszyć koszty energii elektrycznej sprawdźmy swoją lodówkę. Ustawmy ją we właściwym miejscu – z dala od źródeł ciepła dajmy na to kaloryfera albo piekarnika. Otwierajmy ją jedynie wtedy, kiedy jest to faktycznie konieczne. Regularne mycie lodówki jak i odkurzanie znajdującego się na zewnątrz wymiennika (ciąg dalszy tego zagadnienia: znajdź informacje) ciepła również mają duży wpływ . Wiadomo od dawna, iż sporo energii pobierają urządzenia zostawione w stanie czuwania. Kiedy przez jakiś czas nie używamy urządzenia, trzeba wyciągnąć wtyczkę z prądu. Nie ma nic gorszego niż marnowanie prądu na migającą jaskrawą kontrolkę w odbiorniku telewizyjnym, albo monitorze komputera.

Jeszcze jednym sposobem na oszczędzanie energii może okazać się prosty zabieg pozbycia się kamienia z czajnika, skutkujący tym, iż woda szybciej będzie wrzała. Wiedzieć należy również o tym, że niedomykające się wieczko czajnika spowoduję, iż przy gotowaniu wody zużyje on do 35% większą ilość energii elektrycznej.

oszczędzanie

Autor: Olearys
Źródło: http://www.flickr.com
To jedynie kilka metod na zaoszczędzenie energii.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź www (https://www.pademeble.pl/220-meble-puszman) a tam czekają na Ciebie informacje godne zainteresowania. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony!

Ci bardziej zainteresowani tematem z pewnością odnajdą dziesiątki kolejnych możliwości. Jednak bez wątpienia – warto zainteresować się powyższym tematem. Oszczędność gotówki to jedna część tego zagadnienia. Równie ważny, jeśli nie najważniejszy jest nasz wpływ na środowisko. Przestrzegając kilka prostych reguł możemy sprawić, iż nie będzie ono niszczone w tak szybkim tempie. A na takim obrocie spraw zależeć powinno każdemu kto żyje na tej planecie.