Segregowanie śmieci, czyli w które pojemniki wkładać nieczystości, by dbać o naturę

Segregowanie śmieci jest współcześnie coraz bardziej popularne w większości gospodarstw domowych. Ludzie chcą dbać o naturę, toteż bliżej interesują się tematem oraz kupują specjalne zbiorniki na nieczystości, jakie pomagają w niniejszym zadaniu. Czasami jednak niezupełnie wiemy, do którego pojemnika wrzucać papier, a do jakiego szkło. Z tego powodu na początek należy zapoznać się z typem i kolorem poszczególnych pojemników, a dopiero później rozpocząć segregowanie.

segregacja śmieci

Autor: Adele Prince
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze pojemniki plastikowe na śmieci mają barwę czerwoną. Wyrzucamy tutaj odpady suche, a zatem przeróżnego typu kartony, tektury i puszki czy zgniecione butelki. Butelki i puszki zawsze trzeba zgniatać, aby zajmowały mniej miejsca. W innym razie pojemniki muszą być naprawdę często opróżniane, a nie wiemy, jaką umowę zawarła nasza spółdzielnia mieszkaniowa z niedalekim śmietniskiem – trwałe pojemniki plastikowe. Lepiej, by niepotrzebnie nie stwarzać bałaganu oraz po wypiciu napoju po prostu zgnieść butelkę. Do czerwonych pojemników trafiają również drewniane wyroby oraz płyty CD, jakie się porysowały albo z innych względów już nie są nam konieczne. Drugi kolor pojemników to pojemniki zielone, służące do wyrzucania szkła – ale bez nakrętek oraz korków.

Zajmują Cię różnego rodzaju branżowe artykuły? Zatem idź tu (https://ocelio.pl/slodycze-bezglutenowe) i przeglądaj nasze nowe wpisy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Powinny się tutaj znaleźć na przykład opakowania ze szkła po kosmetykach lub butelki po sokach. Ostatni rodzaj to czarne zbiorniki na odpadki. W to miejsce trafiają odpady zmieszane, a zatem takie, jakich nie można segregować, w tym resztki z kuchni czy brudne pieluszki naszego dziecka. Do tych pojemników trzeba także wrzucać potłuczone szkło, zabawki lub (witryna w tym temacie) brudny papier. W innych zbiornikach odpady tego rodzaju nie mogą się znaleźć.

śmieciarka

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com
Takie same pojemniki zobaczymy w osiedlowym śmietniku. Pamiętajmy, by wyrzucać śmieci zgodnie z kolorem zbiornika, w przeciwnym razie cała nasza praca, jaką zrobiliśmy w domu, na nic się nie zda. Warto już małe pociechy uczyć segregacji odpadów, dzięki temu będą świadome, że troska o środowiska jest wyjątkowo istotna oraz kilka razy przemyślą, zanim przyjdzie im na myśl wyrzucić papierek w lesie czy w parku. Zaniosą go od razu do kosza, bo wiedzą, że jedynie takie zachowanie jest odpowiednie – czytaj w tym temacie.