Gdzie pracować po kierunkach związanych z finansami? Atrakcyjne podpowiedzi.

Zanim wybierze się kierunek studiów wiele osób zastanawia się nad pracą w charakterze specjalisty od finansów, maklera giełdowego, bankowca lub osoby zawodowo zajmującej się ubezpieczeniami, bo profesje te kojarzone są najczęściej z renomą oraz wysoką płacą i gwarantowaną posadą. Ale żeby zostać przyjętym na kierunek związany z finansami i gospodarką, koniecznie należy swobodnie odnajdować się w matematyczno-finansowych. Czy warto wybrać się na kierunek tego rodzaju i gdzie można pracować po kierunkach związanych z finansami?

Wiele osób kończących studia myśli o znalezieniu pracy w danym zawodzie, lecz nie traktuje jej jedynie jako źródła zarobków. Poza pracą na danym stanowisku osoby te chcą się rozwijać, zwiększać kompetencje, dostawać awanse, a do tego mieć sympatyczną atmosferę w miejscu pracy i zgrany zespół pracowników. Po studiach finansowych można mieć etat w zespole finansistów, ale można także rozpocząć pracę na własny rachunek, na przykład zostać aktuariuszem. Aktuariusz zajmuje się szeroko rozumianym szacowaniem ryzyka i zostaje osobą używającą tego tytułu po zaliczeniu stosownego testu.

aktuariusz

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz zwykle pracuje w zakładzie ubezpieczeń, spółkach consultingowych i funduszach emerytalnych. Znajduje również zatrudnienie w dużych firmach w roli skarbnika czyli kogoś, kto nie pełni funkcji dyrektora finansowego, lecz sprawuje pieczę nad ekonomicznym gospodarowaniem funduszami. Obszerna świadomość z zakresu matematyki finansowej daje możliwość zajmowania się także wycenami przedsiębiorstw, planów inwestycyjnych, biznesplanami oraz doradztwem transakcyjnym. W każdej większej firmie powinny być zamrożone rezerwy finansowe na wszelkie planowe wydatki, między innymi na świadczenia pracownicze, na przykład jubileusze, rezerwy emerytalne lub (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-korygujaca-wzor-z-omowieniem) inne bonusy dla personelu.

Zaciekawił Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego tekstu i czytaj (http://www.hurtplus.pl/slodycze-c-69.html) o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Wynika to z ustawy o rachunkowości. Aktuariusz sprawuje pieczę nad tym, aby pieniądze złożone na rezerwy emerytalne i inne odprawy rzeczywiście były odkładane.

Choć praca finansistów bywa stresująca, z pewnością jest dobrze płatna, a zawody związane z pieniędzmi postrzegane jako prestiżowe. Jeżeli tylko jesteśmy uodpornieni na sytuacje stresowe i mamy rozwinięte umiejętności twarde, śmiało możemy iść na studia ekonomiczne i te związane z księgowością i rachunkowością. Jeśli tylko będziemy stosownie wykształceni i obyci w świecie pieniądza, znajdziemy etat bez problemu, nawet tuż po studiach.