Jak obecnie wygląda rynek latających dronów, gdzie takie urządzenia znajdują obecnie zastosowanie.

Bezzałogowe maszyny latające znane są od wielu lat, niedawno jeszcze z ich możliwości przede wszystkim korzystało wojsko. Jednak szybki rozwój nowych technologii sprawił, że kilka lat temu sklepy zostały wprost zalane niedużymi powietrznymi statkami. Obecnie jakieś tanie drony kupi się już za kilkadziesiąt złotych. W tej cenie otrzyma się niewielką zabawkę, która też tylko do zabawy będzie służyć. W cenie pięciuset złotych kupi się już drona, jaki będzie miał niewielki aparat fotograficzny czy kamerę, lecz w dalszym ciągu będą to zastosowania typowo amatorskie.

Następną półką jakościową są drony do zastosowań profesjonalnych.

Masz ochotę przeczytać nowy artykuł na ów zajmujący temat? Zatem wejdź w łącze tutaj (https://timebutik.pl/zegarki-damskie-rado-c-1_57.html) i przenieś się do nowej strony, jaką dla Ciebie zbudowaliśmy.

Ich ceny będą się zaczynać od paru do nawet kilkunastu tysięcy złotych, ale w tej cenie dostanie się sprzęt z naprawdę dużymi możliwościami. Na przykład dron DJI Phantom 3 Professional kosztuje między 5 a 6 tysięcy złotych, lecz w zestawie dostaje się nie tylko bardzo dobrej jakości urządzenie latające, ale dodatkowo nowoczesną kamerę która będzie nagrywać w najwyższej rozdzielczości, porównaj na: dodatkowe źródło.

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

O wojskowym przeznaczeniu dronów wiadomo od bardzo dawna, ale urządzenia te zyskują również renomę wśród cywilów. Intensywnie zaczął z nich korzystać przemysł, drony świetnie zaczęły się sprawdzać do patrolowania niedostępnych terenów czy też pilnowania majątku. Również środowiska naukowe bardzo chętnie korzystają z ich możliwości.

Urządzenia te mogą monitorować ilość zwierzyny, prowadzą badania zanieczyszczeń atmosfery czy zajmują się tworzeniem map, dolatując do miejsc, do których zwykle byłoby bardzo trudno dotrzeć. Kolejne wykorzystanie dronów to przemysł dziennikarski, filmowy i fotograficzny. Z dronów korzystają zawodowcy którzy pracują w dużych koncernach medialnych, ale także coraz więcej niedużych firm zajmujących się fotografią.

Jeżeli ciekawi Cię opisywane zagadnienie, nowa treść prezentuje drobiazgowo ciekawe problemy, które okażą się bardzo absorbujące.

Porządnego drona zakupić już można za pięć tysięcy złotych, a jego zastosowanie znacznie może rozszerzyć ofertę takiego fotografa. Filmowanie z powietrza pojawia się obecnie w ofercie dużej części takich firm, i wszystko wskazuje na to, że popularność tej metody będzie jeszcze rosła -> .