Nowoczesne gadżety przydatne przy uprawianiu niebezpiecznych sportów czyli kamerki GoPro.

Kiedy kilkanaście lat temu jeden z zagorzałych snowboardzistów zaczął zakładać na rękę aparat fotograficzny, aby zrobić kilka nietypowych ujęć w czasie jazdy, nawet nie mógł przypuszczać, że będzie to początkiem światowego koncernu. Przez lata aparat przeobraził się w bardzo nowoczesną kamerę, z kilku zatrudnionych osób zrobiło się ich tysiące, a liczba użytkujących ten sprzęt jest rzeczywiście ogromna.

obraz z kamery go pro

Autor: cédric
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno zresztą się dziwić, bo to właśnie kamery GoPro wyznaczają trendy i są uznawane przez wielu za najlepsze na świecie. Konkurencja wprawdzie próbuje coś zdziałać, lecz póki co większość klientów szukających takiego gadżetu będzie właśnie sięgać po produkty tej firmy.

Czy chciałbyś sprawdzić tę sprawę z zupełnie innej strony? Jeśli tak, to sprawdzi także wpisy z witryny (http://www.inter-instal.com/kategoria/czesci-do-sprezarek-/-kompresorow-klimatyzacji/cewki-sprezarek-/-kompresorow-klimatyzacji), które odnajdziesz gdy klikniesz tu.

Dzięki legendarnej wprost solidności, odporności na różne czynniki atmosferyczne i świetnemu obrazowi nadają się praktycznie wszędzie tam, gdzie jest potrzeba nagrania czegoś interesującego. Namiętnie korzystają z nich ekstremalni sportowcy, nagrywający swoje wyczyny, lecz również często widzi się je na kierownicach lub kaskach najzwyklejszych ludzi którzy uprawiają różne sporty. Przeciętna kamera sportowa firmy GoPro to nieduże urządzenie w szczelnej, stalowej obudowie. Sprzedawane aktualnie modele nagrywają z wysoką jakością, przez co filmy z nich wychodzą wyśmienite. Są one odporne na działanie mrozu, piasku czy wody, więc nie ma znaczenia czy nosi je narciarz, czy żeglarz na żaglówce. Lecz trzymanie takiej kamerki w ręce podczas jazdy po stoku nie byłoby wygodne, z tego też powodu producent oferuje do niej sporą ilość dodatkowego wyposażenia, przydatnego podczas używania.

kamerka go pro

Autor: Marcus Ertl
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze w ofercie są przeróżne mocowania, czy to na kierownicę, czy rękę, czy na kask. Mocowanie należy dobrać w zależności od charakteru sportu, który się uprawia, ale też osobistych wymagań. W niektórych sytuacjach mogą się przydać również inne akcesoria, takie jak na przykład gimbal do GoPro, one w jeszcze większym stopniu rozszerzają możliwości tych urządzeń. Jeśli więc ktoś będzie robił coś niezwykłego i zechce posiadać po tym wspomnienie, to kamery GoPro bardzo dobrze nadają się do tego.