Jak wybierać aromat perfum?

Mieszanka właściwie zestawionych olejków zapachowych, rozpuszczalników i substancji wzmacniających sprawia, że powstają perfumy. Zadaniem perfum jest nadanie zapachu ciału. Cechą wyróżniającą perfumy jest długo utrzymujący się aromat. Nie każde perfumy są dobre dla każdej przedstawicielki płci pięknej.

Perfumy damskie

Autor: snoopsmaus
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim kupimy oryginalne perfumy należy poznać ich woń. Ogromnym błędem popełnianym przy zakupie perfum jest odkręcenie flakonika oraz wdychanie uwalniającego się zapachu. Aromat powinniśmy kupować, spryskując odrobiną perfum miejsca, w którym zginają się łokcie bądź nadgarstki. Jeśli chcemy być pewni, że wybrany przez nas zapach jest właściwy, to z kupnem poczekajmy przynajmniej sześć godzin. Tyle czasu potrzeba, by ujawnił się ich głęboki aromat. Specjaliści z zakresu perfum zalecają, aby zakupu dokonywać rankiem, kiedy nasz zmysł węchu działa najlepiej.

Wraz z upływem kolejnych godzin dnia jego siła słabnie. W czasie jednej wizyty w perfumerii możemy przetestować maksymalnie cztery rodzaje perfum. Jak używać perfum? Najmocniejszy aromat jest wydzielany pod wpływem wydzielanego przez ciało ciepła. Do miejsc, na które warto nanosić perfumy należą: zgięcia dłoni i kolan, kark, miejsce za uszami, włosy. Niezależnie od tego, jaki obszar ciała spryskamy perfumami, zawsze musi to być ilość niewielka – czytaj całość tutaj.

Nadmierna ilość użytych perfum może być przykra dla innych, zwłaszcza jeśli są to perfumy o wyjątkowo mocnym aromacie. Warto również widzieć czym odróżniają się perfumy od wody toaletowej. Główną różnicą jest oczywiście cena, oryginalne perfumy są zdecydowanie droższe od wód toaletowych. Kolejną różnicą dzielącą te dwa kosmetyki jest trwałość zapachu – zapach perfum jest znacznie trwalszy i utrzymuje się zdecydowanie dłużej.

Porównaj:

Następna różnica to mniejsza ilość wykorzystywanych do produkcji wody toaletowej substancji zapachowych.Zakupione perfumy – przejdź – zawsze trzymamy w nieotwartych opakowaniach, w miejscach ,do których nie dociera światło. Najodpowiedniejszym miejscem do ich przechowania będzie nie tylko miejsce zacienione, ale także chłodne. Tak przetrzymywane perfumy na pewno pozwolą nam długo cieszyć się ich aromatem, gdyż będą niezwykle trwałe.