Jak dobrać strój roboczy? O czym niezbędnie trzeba pamiętać? Jakie są najbardziej istotne elementy takiego stroju?

W czasie wybierania odzieży roboczej trzeba zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Dzięki temu jesteśmy w stanie oczekiwać, iż ubiór będzie pełnił swoją rolę na każdym poziomie. Pracownik, który ma dobry strój roboczy jest bardziej pracowity, zyskuje na tym całe przedsiębiorstwo.

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to, w jakiej branży pracuje dany pracownik, jakie są tam warunki, w jak wysokiej temperaturze pracuje, z jakimi niebezpieczeństwami spotyka się każde dnia. Dla różnorodnych branż przewidziane są więc właściwe linie odzieży, jak spodnie robocze do pasa (sprawdź tu), jakie pełnią najbardziej konkretne wymogi i certyfikaty. Przy wyborze ubrań koniecznie zwracajmy uwagę na praktyczne kwestie, bo odzież w jakiej pracownik funkcjonuje cały dzień musi być komfortowa, natomiast jej utrzymanie w czystości musi być bezproblemowe.

odzież robocza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Kombinezon roboczy jest 1-częściowym ubraniem, połączeniem bluzy ze spodniami bardzo często z zamkiem błyskawicznym od kroku do szyi. Kombinezony robocze posiadają zastosowanie bardzo często w warsztatach mechanicznych, rolnictwie ale także w środowisku toksycznym. Kombinezony występują jednocześnie w wersjach letnich, jak i zimowych. Spodnie robocze ogrodniczki są spodniami z charakterystycznym karczkiem z przodu, w którym bardzo często jest kieszonka ze zintegrowanymi szelkami. Spodnie tego rodzaju używane są w większości branż. Ich najbardziej mocną stroną są ogromne możliwości uregulowania pozycji ubrania na ciele. Mają dużo kieszeni, ale także miejsce na nakolanniki konieczne do pracy w pozycji klęczącej.

Ogrodniczki dostaniemy zarówno w wersjach letnich, lecz również zimowych. Kamizelki bardzo często służą jako ocieplacze zimową porą, w porze letniej natomiast wybierane są ze względu na ich wiele kieszeni, które są wykorzystywane podczas prac monterskich. To są najważniejsze rodzaje ubioru roboczego, producenci bardzo często tworzą kolekcję, linie swojej odzieży, żeby znalazły się w nich wszystkie najbardziej istotne rodzaje takiego ubioru. Umożliwia to na wyposażenie swoich pracowników w stylistycznie spójne ubrania niezależenie od takich spraw, jaki rodzaj odzieży preferują. Tego typu zestawy warto kupować w sklepach, gdzie dostaniemy pozostałe niezbędne pomoce do pracy, takiego rodzaju jak tarcze do szlifowania (sprawdź tu).