kiedy potrzebna nam stal na Śląsku?

Stal zaliczamy do jednych z bardziej wytrzymałych materiałów których używamy w budownictwie i przemyśle a nawet w chirurgii. Mimo wynalezienia odmiennych, równie mocnych tworzyw jej popularność nie słabnie. Zapewne jest to spowodowane uniwersalnością zastosowań. Ogólnie gdy myślimy o stali, staje nam przed oczyma zapewne budowa naszego domu, ponieważ stali w nim zapewne dużo. Pierwszy z brzegu producent konstrukcji stalowych proponuje dla przykładu stalowe ramy więźb dachowych.

konstrukcje stalowe

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Dobra firma oferuje nie jedynie sam produkt ale także fachowców jacy są w stanie te konstrukcje na miejscu zbudować albowiem spawanie stali jest sprawą trudną. Wprawdzie urządzenie do tego celu nie jest właściwie złożone, cała komplikacja polega jednakże na dopasowaniu sposobu łączenia do typu surowca jak też funkcji które ma spełniać konstrukcja.

Producent konstrukcji stalowych powinien kierować uwagę na detale. To szczególnie ważne wtenczas gdy stal jest fragmentem budowli, na przykład stworzone ze stali dźwigary podtrzymujące całą konstrukcję budowli.

Ale surowiec ten nie musi nam się wiązać tylko z wielkimi konstrukcjami, równie dobrze przydaje się on jako materiał dzieł sztuki. W USA wykonano w latach 60-tych monument zbudowany w całości z tego materiału, był to gigantyczny łuk skonstruowany na podobieństwo łuków triumfalnych znanych z historii.

stal

Autor: Lester Guijarro
Źródło: http://www.flickr.com

Producent stalowych konstrukcji który podjął się zrealizowania tego projektu stanął przed nie lada kłopotem (więcej o tym stalowe konstrukcje, woj. Śląskie), ramiona pomnika bowiem musiały do siebie pasować idealnie.

Trudność polega jednak na tym, iż surowiec tenże jest podatny na różnice temperatur (w minimalnym stopniu kurczy się albo rozszerza w zależności od temperatury która panuje w środowisku). Trzeba zatem było już na etapie planowania wskazać, jakie konkretnie w tym przypadku będą to zmiany i je poprawnie uwzględnić w wyliczeniach ( były to różnice poziomu setnych milimetra). Ten właśnie przypadek pokazuje jak niezwykle istotna jest dokładność z jaką producent (sprawdź tutaj inni producenci konstrukcji stalowych) konstrukcji stalowych musi realizować swe produkty ażeby były one bezpieczne.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany artykuł, koniecznie sprawdź dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (http://www.grupapartner.pl/oferta/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-energetyczny.html) i tu znajdziesz dodatkowe informacje.

Konstrukcje takie muszą być nie tylko solidne ale częstokroć także estetyczne.