Pomoc pod postacią 1% – pomóżmy chorych

Sporo osób chce wesprzeć potrzebujących. W TV, w mediach społecznościowych czy w radiu słychać o ludziach potrzebujących. Często docierają do nas informacje o osobach borykających się z chorobą, które potrzebują pomocy. Brak im często pieniędzy na operacje lub na kosztowną rehabilitację albo na leki.

A często bywa również tak, że Ci ludzie potrzebują owego leczenia niemal przez całe swoje życie. Z tego powodu tak istotny jest ten 1 procent. Kiedy nasze dochody przekroczyły kwotę wolną od podatku i będzie trzeba rozliczyć ze Skarbówką to powinniśmy wiedzieć, że możemy

rozliczenie podatków

Źródło: pixabay.com

przekazać 1% podatku na jedno z kont KRS. Wystarczy uzupełnić na deklaracji podatkowej kilka dodatkowych pól i pieniądze zostaną przekazane na konto osoby, którą wybraliśmy. Nic nas to nie kosztuje, a realnie może pomóc niejednej osobie. Niektórzy twierdzą, że, jeśli jeden procent, to przykładowo 40 złotych, to bez sensu wypisywać cokolwiek, bo to małe pieniądze, ale jeżeli parę osób wyśle taką kwotę to da możliwość uzbierania jakichś bardziej sensownych środków. Warto, więc o tym pamiętać.

Jeśli prezentowany w tym miejscu wpis okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć tu (http://merservice.pl/uslugi/audyty/) też inny analogiczny materiał!

Jak oddać 1%

Często możemy usłyszeć o tym, że jeśli mamy ochotę pomóc komuś z jakiejś fundacji, to przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym możemy dać 1% podatku na konkretną osobę bądź też fundację. Ale jak przekazać 1%? Otóż nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów jedyne, co trzeba zrobić, to po prostu zerknąć na nasz PIT uważniej i tam dostrzeżemy, że poza wszystkimi niezbędnymi do wypełnienia polami są też pewne pola dodatkowe, na które możliwe, że do tej pory nie zwracaliśmy uwagi. Owe pola to właśnie możliwość przekazania jednego procentu dla osób będących w potrzebie. Należy je uzupełnić i już pieniądze będą przekazane we właściwe miejsce (wejdź tutaj).

Tak, więc nim weźmiemy się za wypełnienie naszej deklaracji podatkowej faktycznie powinniśmy wyszukać podopiecznego którejś z fundacji, któremu chcielibyśmy dać te pieniądze. Tego rodzaju pomoc jest realna i nic nas nie kosztuje.

Jeśli masz ochotę znaleźć materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj umowa zlecenie kalkulator wynagrodzeń i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Tak, wiec, gdy w ciągu roku nie mamy jak dać pieniędzy jakiejkolwiek fundacji, bo sami mamy problem, by związać koniec z końcem, to faktycznie ten raz do roku warto pobawić się w darczyńcę.