Lista możliwości, żeby w odpowiedni sposób radzić sobie ze ściekami i odpadkami.

W każdym mieszkaniu i domu wytwarza się pewną ilość ścieków i odpadków, z którymi coś trzeba zrobić. Przepisy, które niedawno zostały wprowadzone, bardzo szczegółowo wyznaczają zasady postępowania z nimi, a wszystko chodzi o to, aby w jak najlepszym stopniu chronić środowisko. Jeszcze do niedawna w wielu domach powszechne było wylewanie ścieków do pobliskiej rzeki czy rowu, i ludzie uznawali taką sytuację za zupełnie normalną. Jednak aktualnie za takie postępowanie grożą surowe kary, lecz również i możliwości na odprowadzenie ścieków jest sporo więcej. Najlepszą sytuację będą mieć osoby, jakie mieszkają na terenach z kanalizacją. Wtedy zwyczajnie należy się do niej podpiąć i sprawa jest załatwiona, potem trzeba tylko systematycznie opłacać rachunki. Jeżeli kanalizacja nie jest obecna, to też istnieje parę opcji.

Jeśli parametry na działce, czyli jej wielkość i rodzaj gleby pozwalają, to wygodną i ciekawą opcją jest niewielka oczyszczalnia ścieków. Jeżeli się ją właściwie dostosuje do ilości mieszkańców, to będzie ona działała bez obowiązku większego serwisowania przez długie lata. Pomyśleć również można o wybudowaniu szamba (http://www.ajpszamba.pl/), to rozwiązanie jest najmniej kosztowne jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne.

Równie interesujący materiał jest prezentowany w tym miejscu, zatem sprawdź na witrynie (www.gpi-tanks.com/pl/przemysl/zbiorniki-do-chemii/) i zobacz, co zobaczysz tutaj. To także powinno być w Twoim guście.

Pamiętać jednak należy o tym, że zbiorniki na nieczystości są o określonej pojemności i co jakiś czas trzeba je będzie opróżnić, co znacznie podnosi koszty użytkowania – sprawdź.

odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
kanalizacja

Podczas projektowania domu należy również pomyśleć o kwestii odpadków. Obecnie przepisy narzucają, aby już w domach i mieszkaniach robiona była segregacja, gdyż dzięki temu sporą ilość odpadków będzie można później przetworzyć. Najczęściej wykorzystuje się podział na trzy oddzielne grupy, czyli szkło, odpadki suche oraz mokre, przez to właśnie duża część z nich będzie do odzyskania i przetworzenia jeszcze raz. Lecz szczegółowo o tym, jak będzie robiony podział określają przepisy lokalne które obowiązują w miejscu zamieszkania, więc trzeba się do nich dostosować. Można oczywiście zdecydować się też na opcję bez segregowania, jednak opłaty za nie będą dużo wyższe. Mając to wszystko na uwadze warto pamiętać podczas projektowania swojej kuchni, żeby zapewnić odpowiednie miejsce na pojemniki na śmieci – . Na szczęście ich propozycja jest naprawdę duża, więc bez problemów coś się wybierze odpowiedniego do wymagań i oczekiwań.

Takie pojemniki sprzedawane są w rozmaitych wielkościach i konfiguracjach. Popularnym wyjściem jest na przykład zakupienie dwóch oddzielnych koszy, z jakich jeden będzie na organiczne odpadki, a drugi, podzielony na dwie części, na wszystkie pozostałe.