Jak rozliczyć PIT przez Internet?

PIT przez Internet w 2017 roku z całą pewnością przebije wynikiem ostatni rok.

rachunki

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to coraz popularniejsza odmiana rozliczania się Polaków z urzędem podatkowym, zaś PIT online za 2016 wyślemy dzięki rządowemu systemowi e-deklaracje. Możesz użyć do tego zarówno przystępnego oprogramowania ministerstwa finansów, jak także darmowych oprogramowań z nim powiązanych. Sprawdź: rozliczeniepitu.

Następną opcją są druki interaktywne PIT 2016/2017. Od 2008 roku mamy wybór składania własnych deklaracji podatkowych przez Internet. Aby wypełnić swoje blankiety PIT drogą online można skorzystać z udostępnionych na stronie ministerstwa finansów aktywnych blankietów bądź skorzystać z któregoś z bezpłatnych rozliczeniowych programów.

nowoczesne biuro rachunkowe

Autor: Twinfieldinternational
Źródło: http://www.flickr.com

Obie formy są efektywne i pewne. W przypadku oprogramowań można natomiast liczyć na ułatwienie rozrachunków poprzez zastosowanie w nich kalkulatorów podatkowych oraz systemów korekty. Nie wszystkie jednakże dają takowe możliwości. Warto zapoznać się z tym, co oferują, zanim zdecydujemy się na jakiś. Istotnym czynnikiem rozliczenia PIT online jest odebranie UPO – urzędowego poświadczenia odbioru, jakie jest oficjalnym dokumentem, które świadczy, że posłaliśmy PIT (zobacz pitprojekt.pl) do Urzędu Fiskalnego. Odkryj więcej:

W przeszłym roku blisko 45% podatników wyekspediowało PIT elektronicznie, a blisko 71% użyło do tego elektronicznych aplikacji. To ogromny postęp na przestrzeni minionych lat, jak też duże ułatwienie, skracające ogonki do urzędów pocztowych oraz skarbowych w końcówce kwietnia.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to idź dalej liceum ogólnokształcące otwock i przeglądnij tam następne zajmujące wpisy. Nie ociągaj się!

W necie znajdziesz niejeden portal podatkowy, jaki pomoże ci rozliczyć się z urzędem podatkowym.