Kroczek po kroczku. Jak rozliczyć PIT przez internet

Kolejki w urzędach skarbowych oraz pocztowych w końcówce kwietnia mogą przerażać. Jest sposób, aby je ominąć.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Swe zeznanie fiskalne możemy złożyć przez internet. Naprowadzamy, jak to uczynić. Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się online.

Zapewne ciekawią Cię inne wiadomości (https://bazalt.pl/kopalnia-kosmin/oferta/kruszywa-drogowe/). Z przyjemnością zapraszamy Cię do naszego kolejnego artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy tylko kliknąć w link.

Polacy chętnie korzystają z owej możliwości.

Ażeby rozliczyć się on-line w programie – przejdź – lub na witrynie rządowej trzeba i odnaleźć na pasku na górze strony zakładkę „PIT”. Jeśli w nią wejdziemy, po lewej stronie selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”. W owym dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

W tym miejscu wyświetli się spis wszystkich oprogramowań, które należy zainstalować na komputerze, ażeby rozliczyć się przez internet. Osobom fizycznym najwygodniej skorzystać ze znajdującego się tam programu „e-Deklaracje Desktop”, ponieważ PIT-y, jakie wyślemy z jego pomocą do urzędu, nie będą wymagać elektronicznego podpisu. Aby program działał poprawnie, musimy ściągnąć program Adobe Reader 9.0.0 bądź nowsze.

podatki

Źródło: pixabay.com

Przez internet zdołamy złożyć blankiety: PiT-28, PiT 36, PiT-37, PiT- 39, PiT-16a. W programie „e-Deklaracje Desktop” powinno się więc wybrać stosowny druczek po czym dokładnie go wypełnić. Jeżeli będziemy już gotowi do wyekspediowania deklaracji do urzędu, należy je podpisać. Aby tego dokonać, trzeba wpisać sumę przychodu wykazanego w PIT-cie za miniony rok – pity.

Celowe będą też, oczywiście, imię a także godność, data urodzenia jak też tak zwany identyfikator podatkowy, którym jest nasz PESEL, jednakże wyłącznie w wypadku osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Po wyekspediowaniu e-PIT-a nieodzowne będzie zachowanie UPO zatem Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

Czy ten wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź do oferty oraz przeczytaj informacje, w które obfituje odmienny serwis.

Ono potwierdza, iż złożyliśmy e-PIT-a na czas.