Dlaczego szkolenia są tak atrakcyjnym wyjściem dla kadrowiczów oraz ich kierowników?

Pewne znane krajowe powiedzenie mówi, iż wiedza to droga do sukcesu. Dzięki niej posiadamy o wiele bardziej widoczny zakres wiedzy i szerszą perspektywę. Znakomicie pamiętają o tym również opiekunowie, jak i zwierzchnicy.

To oni akurat wysyłają czasami swoich PRacowników na specjalne kursy, ażeby na nich zwiększyli swe umiejętności.
artykuły do pakowania

Autor: James Brooks
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu? Z niezwykle prostego powodu. Ponieważ szkolenia są o wiele lepszym dla nich wyjściem niż organizacja naboru. Zwyczajnie kalkuluje się im lokować środki w dotychczasowego kadrowicza niż angażować nowego. Takowe kursy (zobacz www.super-edu.pl/korepetycje/jezyk-angielski) potrafią albowiem wyuczyć kadrowicza nowych zdolności, które w połączeniu z doświadczeniem, które zdobyli wielokrotnie w czasie przykładowo kilkuletniej pracy, jest nie do zastąpienia. A czego one potrafią dotyczyć? Okazuje się, że dokładnie wszystkiego, co tyczy się realizowanej pracy. Mogłyby to być zatem kursy (zobacz korepetycje z rachunkowości) z posługi komputera czy kursy zawodowe, przykładowo prowadzenia buchalterii. Należałoby zaznaczyć, iż po przyjęciu do nowo powstałej spółki wszelki zatrudniony jest zobowiązany do odbycia szkolenia BHP.
Interesującym faktem jest także to, iż istnieją szkolenia mające na celu powiększenie umiejętności prowadzenia samochodu. Takie lekcje organizowane są dla osób, które chcą korzystniej poznać swoją osobę oraz własny pojazd w sytuacjach skrajnych, np. na niezwykle śliskiej jezdni. Na takim nadplanowym kursie kursowicz naucza się poprzez jazdę na tzw. płycie poślizgowej.

Innym przykładem na kursy dla kierujących są warsztaty organizowane przez producentów bardzo drogich samochodów sportowych. Po prostu wytwórca tego typu super auta go nie sprzeda przed odbyciem poprzez swojego petenta szczególnej nauki jazdy.