Jak promują się dzisiaj markety i dyskonty, rola gazetek w takiej promocji.

Hipermarkety i dyskonty stały się nieodłączną częścią większości osiedli, w zasadzie na każdym z nich można spotkać przynajmniej parę. Sklepy takie powoli wypierają tradycyjny handel, w niejednym miejscu już praktycznie nie ma niedużych rodzinnych sklepików, w których kupić można było wiele pysznych rzeczy. Lecz jeżeli nawet tak jest i wiele osób na to marudzi, to jednak popularność takich miejsc bez przerwy się powiększa, a liczba odwiedzających je klientów dynamicznie się zwiększa. Zwłaszcza że sklepy tego typu bardzo często organizują różnego rodzaju promocje i wyprzedaże, dzięki czemu wiele produktów można kupić w niezwykle okazyjnych cenach. Sklepy w celu poinformowania klientów o takich promocjach mają różnorodne sposoby, w wielu przypadkach są to nawet kosztowne reklamy w radiu i telewizji, zwłaszcza jeżeli jakaś promocja będzie dotyczyć sklepów z całego kraju. Lecz na lokalnym rynku sklepy również często tworzą różnego rodzaju akcje promocyjne, a w takim przypadku najlepiej będą się sprawdzać różnego rodzaju gazetki promocyjne.

Chyba każdy z mieszkańców większego osiedla wchodząc na klatkę schodową nie raz widział porozkładane aktualne gazetki promocyjne pobliskich handlowych sieci. Przeważnie są one cyklicznie drukowane i rozdawane wśród mieszkańców najbliższej okolicy, dzięki czemu cały czas mają oni informację o tym, co aktualnie jest oferowane w danym sklepie z dużymi promocjami.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz wpis, to do zweryfikowania są następne wątki na stronie, którą stworzyliśmy pod tym linkiem.

Badania pokazują, że skuteczność takich gazetek jest rzeczywiście duża, dużo lepiej zdają egzamin niż inne sposoby promocji oraz reklamy. Zdecydowana większość osób, którym wpadnie w ręce biedronka gazetka promocyjna dość dokładnie ją przegląda, i często jest to impulsem do zrobienia zakupów. Szczególnie że przeważnie i tak w takich sklepach wiele osób każdego dnia coś kupuje, więc gazetka niekiedy będzie impulsem do tego, żeby zrobić sobie spacer i kupić co potrzeba. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez wiele lat gazetki będą nieodłącznym elementem naszych zakupów, zwłaszcza że chętnie po nie sięgają także małe firmy handlowe.