Diagnostyka wibracyjna oraz drganiowa – czyli, w jaki sposób zadbać o własne urządzenia, aby działały jak najbardziej długo

Czym bywa diagnostyka? A w szczególności wibracyjna oraz drganiowa? Czy jest pomiędzy nimi jakaś różnica? W jaki sposób można serwISOwać urządzenia (konkretnie z działu przemysłu), które to bywają poddawane takiego rodzaju diagnostyce? Na czym ogólnie może polegać diagnostyka przemysłowa? To wszystko i jeszcze więcej bez problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego artykułu!
Słowo „diagnostyka” niezwykle często kojarzy się naszym osobom z diagnozowaniem naszych osób przez jakiegoś typu lekarza.

Billboard na drodze

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com
system
Podobnie ma się sprawa w tym konkretnym przypadku, jednak chodzi o stawienie diagnozy jakiemuś konkretnemu urządzeniu. Zaczniemy od określenia: diagnostyka wibracyjna, której zadaniem jest na podstawie pomiaru drgań maszyny, uzyskać informacje po których to analizie dowiemy się, jaki konkretnie jest stan techniczny konkretnego urządzenia i jaka bywa jakość jego zrobienia – na jego stronie. Tego typu diagnostyka pozwala znaleźć uszkodzone części w środku urządzenia. serwisowanie przemysłowy polega konkretnie na całodobowej opiece nad takim urządzeniem – zatrzymaniem zdolności do produkcji, czy też instalacji przemysłowych. Diagnostyka, monitorowanie, oraz usuwanie stanów awaryjnych a także przed-awaryjnych maszyn, to jago najważniejsze części.

Tak jak w wypadku diagnostyki wibracyjnej, tak również diagnostyka drganiowa może polegać na identycznie tym samiutkim co zostało wymienione wyżej z tym, że wspomniana diagnostyka odnosi się do łożysk różnych sprzętów, w których potrzebne są okresowe lub ciągłe mierzenie szerokopasmowe stopni drgań.

Czy po przeczytaniu tego artykułu masz chęć dowiedzieć się czegoś więcej na opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź link (https://kador.pl/logistyka-przemyslowa/), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu świeże informacje.

Zmierza się w takim wypadku częstotliwości zaczynając od 0,5, 2 lub dziesięciu Hz kończąc na 10 kHz.