W jaki sposób unikać problemów bankowych?

Kłopoty związane z pieniędzmi mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do czynów samobójczych! Pewnie to nie jest przypadek, że na skutek spowolnienia ekonomicznego w Stanach Zjednoczonych i na Starym Kontynencie, również niestety u nas, w dużym stopniu wzrosła ilość samobójstw.

karta kredytowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
1. Trzeba przed pozyskaniem kredytu zastanowić się dokładnie tę kwestię. Mocno realne, że po prostu nie możemy brać tego kredytu bankowego, bo potem będziemy musieli niemal klepać biedę; po opłaceniu rat niezbyt wiele pozostanie nam na życie! Zapamiętajmy, iż czasami lepiej otworzyć darmowe konto bankowe, pakować na nie każdego miesiąca kasę, aby móc po upływie pewnego czasu wypłacić wszystko i nareszcie spełnić swoją zachciankę. Np.

Kiedy uznasz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odnośnik do www, który posiada intrygujące dane na opisywany temat – będą one z pewnością ciekawe.

kupno telewizora, wczasy na Wyspach Kanaryjskich bądź remont łazienki. Celów typowo zakupowych jest wiele. Przeanalizujmy własną sytuację, nie bądźmy głupcami, a to stosunkowo częste na tym świecie…

2. Jeśli bądź co bądź zdecydujemy się na kredyt, uszanujmy porady doświadczonych ekspertów – to znaczy doradca pożyczkowy, wbrew plotkom, nie jest człowiekiem, któremu wyłącznie zależy na tym, aby wcisnąć klientom ten kredyt, który w zasadzie jest niewskazany, ale bank daje mu dobrą prowizję za polecenie klienta. Doradca kredytowy, który jest w porządku na szczęście nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni fachowców od reklamy.

3. Doceńmy z większą chęcią instytucje parabankowe. Wiadoma kwestia, w takowym parabanku nie pozyskamy pożyczki na znaczące kwoty, lecz przynajmniej realia są takie, że mamy okazję załatwić kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – na przykład jeżeli jesteśmy bez pracy albo ciężko pracujemy, lecz na czarno. Nikt nie przepada za biurokracją, więc czymś miłym jest możliwość szybkiego załatwienia sobie pożyczki.

4. A może kredyt od całkowicie nieznajomej osoby? Jakby nie patrzeć pożyczki społecznościowe z miesiąca na miesiąc są coraz powszechniejsze. Przed kilkoma dniami jeden z wortali ekonomicznych podał, że w Polsce kredyty społecznościowe wzrastają w bardzo szybkim tempie, to znaczy ich udział w rynku finansowych. Ryzyko jest żadne, w końcu oprocentowanie jest od samego początku jasne, toteż nie zostaniemy wyrolowani. Odnośnie tego kredytobiorcy nie mogą miewać wątpliwości.