Nowinki w świecie reklamy – co obecnie jest najskuteczniejsze?

Rynek reklamy zmienia się dynamicznie, dostosowując do coraz to nowych pomysłów i trendów. Reklama jest praktycznie wszędzie dookoła nas, w każdym momencie ludzie są bombardowani sloganami, obrazami i hasłami które reklamują najróżniejsze produkty, usługi i firmy.

baner

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Co oczywiste rynek reklamy używa wszystkich technologicznych nowinek, jeżeli tylko pojawi się technologia, jaką warto w jakiś sposób wykorzystać, to od razu ktoś wynajdzie dla niej zastosowanie w promocji (porównaj – reklama zewnętrzna Kraków). Każda okazja na zdobycie przewagi nad konkurencją lub zmniejszenie kosztów emitowania reklam jest bardzo pożądana, stąd też co rusz pojawiają się kolejne świetne technologie i pomysły. Do coraz częściej wykorzystywanych metod reklamy zaliczyć można reklamy świetlne. Kilkadziesiąt lat temu królowały migające, barwne neony, tak charakterystyczne dla wielu miejsc w kraju i za granicą. Rosnąca popularność elektroniki sprawiła, że w miejsce neonów zaczęły się pojawiać tablice reklamowe opierające się na diodach LED, które mają dużo więcej funkcji w porównaniu ze standardowym neonem.

Reklama diodowa opiera się na specjalnie zaprojektowanych tablicach z zamocowanymi w środku segmentami diod. Wszystkimi tymi diodami zarządza układ sterowania, i to właśnie on stanowi o możliwościach i sile tej formy reklamy. Same diody mają różną barwę, zależnie od modelu panelu będzie ich mniejsza lub (zobaczysz tu) większa liczba. Układ sterujący może sterować pracą każdej z nich niezależnie, co pozwala na wyświetlanie zarówno obrazów nieruchomych, jak również kolorowych, barwnych animacji. W rękach sprawnych specjalistów od promocji urządzenia tego typu mogą rzeczywiście sporo zaoferować, a dodatkowo niezwykle istotne jest to, że reklama za ich pomocą nie należy do kosztownych. Co prawda zakup panela jest dość kosztowny, ponieważ ma on w sobie sporo układów elektronicznych, lecz reklamowe kampanie realizowane za jego pomocą już do drogich nie należą. Dość ważne również jest to, że wyświetlany film reklamowy można bardzo szybko wymienić na jakiś inny, czego nie da się powiedzieć o typowych bannerach. Przez tę mobilność podczas jednej godziny reklamować można kilkadziesiąt produktów i usług.