Aktualny rynek pracy

Współczesny rynek pracy tak intensywnie się zmienia, iż te profesje, na które jeszcze parę lat temu był popyt, dziś nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe zapotrzebowanie?

Zatrudniający sygnalizują, że największe braki występują w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Mimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej nadal istnieją problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy odczuwalny jest także znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest jednoznaczne z tym, że na otrzymają zatrudnienie wszyscy absolwenci politechnik. Pracodawcy wysoko oceniają zdobyte doświadczenie, a o to trudno kiedy właśnie zdobyliśmy dyplom.http://kancelaria-adwokat.biz/oferta/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/ – zalecamy tą stronę -Pozostaje jedynie pokornie czekać na zdobycie go w trakcie pracy w zawodzie. (Zobacz też )

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Nadal na całkiem szybki angaż będą mogli liczyć doświadczeni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Cały czas poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” chcą widzieć na liście pracowników w zasadzie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Profesja ta ma cały czas wzięcie i nie traci swej aktualności. Przeszkód ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź ) Rozwijająca skrzydła krajowa gospodarka opiera się w istotnej części na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Ta solidna oferta (http://www.minemaster.eu/pl/kotwiarki/roof-master-1-4-automatic), którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej tematyki, zawiera zbliżone dane na to ciekawe zagadnienie – sprawdź tu.

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług oraz możliwości, dlatego informatycy na pewno bezrobotnymi w Polsce długo nie pozostaną. (News )
Należy liczyć się z tym, że nie tylko doświadczenie i studia otworzą nam drzwi do sukcesu. To również zdolność pracy w zespole, pomysłowość a także otwarty umysł na nowe wyzwania sprawią, że zyskamy w oczach potencjalnego szefa.