Rynek pracy na Opolszczyźnie

Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że obecny rynek pracy w województwie opolskim, jak i w kraju jest nieobliczalny.

Te zawody, które jeszcze niedawno cieszyły się popularnością – dziś schodzą na drugi plan. Niestety, nie napawa optymizmem fakt, iż w Brzegu zostało zlikwidowanych, czy też mocno zrestrukturyzowanych sporo dużych firm, które przyjmowały w swe szeregi parę tysięcy ludzi. Fakt, w ich miejsce powstały nowe, mniejsze firmy, które mimo wszystko mogą poszczycić się powodzeniem na rynku.
Z całą pewnością w bardziej korzystnej sytuacji znajdują się kobiety, które pracują w branżach niekoniecznie uzależnionych od kondycji gospodarki np. oświata, służba zdrowia czy administracja (to tutaj powstał co dziesiąty etat). (Sprawdź też )

Praca w chmurze

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mowa o mężczyznach, przeważnie wychodzą z własną inicjatywą i zakładają własne działalności, zwykle w dziedzinie motoryzacji (aż 90% dostępnych miejsc pracy (poznaj ofertę na rejestracja czasu pracy z reset2) w opolskim to sektor prywatny). Mimo, iż warsztatów samochodowych z każdym rokiem przybywa na terenie miasta, nikt nie narzeka na zajęcia. Województwo opolskie bez przerwy specjalizuje się w sprowadzaniu aut zza granicy, z tej przyczyny tak duże zainteresowanie motoryzacją. Sporo etatów znajdziemy w warsztatach samochodowych oraz handlu. Stale mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia. (Nowe oferty ) Zawody te cały czas cieszą się popularnością i nie tracą na swej aktualności.

Problemów z zatrudnieniem nie powinni mieć również kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się krajowa gospodarka (zobacz gospodarka odpadami radom) opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Jeżeli zależy nam na bliższym zapoznaniu z kwestią etatów w Brzegu zdecydujmy się, aby poświęcić trochę czasu na poszukanie ofert w internecie. Wypada jedynie wystukać w wyszukiwarce internetowej zdanie: , a być może za pośrednictwem sieci natrafimy swego potencjalnego pracodawcę. łada moment wiosna, a z wiosną roboty sezonowe i automatycznie niższe bezrobocie.