System HACCP oraz podstawy bezpieczeństwa – czyli, bardzo zdrowa żywność ponad wszystko

Co to dokładnie bywa system HACCP i jakie posiada zasady? Czym dokładnie bywają skróty BRC i IFS oraz jakie bywają ich rozwinięcia? Chciałbyś dowiedzieć się o tech skrótach czegoś więcej? Tak? Wspaniale! Wewnątrz naszym dzisiejszym felietonie opowiemy Tobie o nich, wyłącznie w dobry sposób odczytaj ten konkretny artykuł!

Rozwinięcie skrótu HACCP pochodzi z języczka angielskiego i oznacza: hazard analysis and critical control points, który w swobodnym przetłumaczeniu na polski przebrzmiewa: Analizowanie zagrożeń i krytyczne punkty kontroli. System haccp to nic innego jak procedura identyfikacji oraz oszacowania zagrożeń bezpieczeństwa żywności, patrząc w tym przypadku na jego jakość zdrowotną, oraz powstrzymywanie zagrożeń w czasie przebiegu wszystkich etapów produkowania i dystrybucji. Sam system pozwala także na uzyskanie gwarancji, że dany zakład zrobił wszystko dla bezpieczeństwa wytworu oraz konsumenta.
Materiał jeansowy

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o skrócenie BRC, to pochodzi ono dokładnie z Wielkiej Brytanii i oznacza: British Retail Consortium, i bywa pojedynczym spośród standardów bezpieczeństwa żywności, który to jest wymagany w tamtejszych wymaganiach sieci handlowych. Bywa on związany z firmami opiekującymi się produkcją opakowań mających kontakt z jedzeniem.

Końcowym, lecz nie mniej ważnym w tym miejscu skrótem jest IFS, który oznacza ogólne pojęcie International Food Standard, a więc w wolnym tłumaczeniu Międzynarodowy Standard Jedzenia (do którego tłumaczenia – (tłumacz przysięgły języka ukraińskiego) często dodaje się słówko: Bezpieczeństwa).

Myślisz, że wspomniane informacje są warte zapamiętania? Doskonale, zatem z pewnością szczegóły tu filtry przemysłowe umieszczone również Cię zaciekawią.

Standard ten został stworzony w dwa tysiące drugim roczku w Niemczech poprzez ich przedstawicieli detalicznych.