Kto może się ubiegać o dopłatę unijną na założenie firmy?

O dofinansowanie unijne może wystąpić jednostka fizyczna, która chce uruchomić własną firmę. Każdy, kto postanawia otworzyć własną działalność gospodarczą może otrzymać na początek aż do 40 tysięcy złotych.

O bezzwrotną subwencję na uruchomienie własnej firmy mogą ubiegać się jednostki, które przez okres roku przed przystąpieniem do programu nie posiadały zarejestrowanej firmy. Ale to nie wszystko. Jednostki, jakie starają się o dotację unijną, nie powinny także zalegać w opłacie podatków i składek na ubezpieczenia społeczne a także nie może się toczyć przeciwko nim postępowanie administracyjne czy chociażby egzekucyjne wypływające z niepłaconych wierzytelności a także nie może mieć miejsce dowolne powinowactwo z pośrednikiem, jaki wypłaca dotacje.
przykładowa reklama outdoorowa

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo tego, że o dotację w ramach danego naboru mogą się starać wszyscy, bez uwzględniania wieku, sytuacji zawodowej to panie powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka mają nadzwyczajne preferencje, tym samym oznacza to, że owe kobiety zyskują dużo ogromniejsze możliwości na uzyskanie dopłat aniżeli np.: osoba pracująca na etacie.

Czy po przestudiowaniu prezentowanego artykułu masz ochotę dowiedzieć się jeszcze więcej na opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź tekst (https://www.installgroup.pl/bramy-przesuwne), ponieważ znajdziesz tam nowe dane.

Powinniśmy więc zdobyć szczegółowe dane zanim zdecydujemy się brać uczestnictwo w danym naborze, tym samym unikniemy rozczarowania, bo może się okazać iż pomimo tego, że konkretna osoba przebędzie pierwszy etap – szkoleń, jednak szanse na pozyskanie dopłaty będzie miała niewielkie.

Dofinansowanie z Unii europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, mogą zdobyć także osoby, jakie to zamyślają założyć przedsiębiorstwo w postaci spółdzielni bądź spółdzielni socjalnej.

Czy po przeczytaniu tego artykułu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeżeli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Wciagarki-lancuchowe/45) – zapewne pochłoną Cię całkowicie.

Owe jednostki pozyskają sumę stanowiącą równoważność 40 tyś złotych na cel związany z finansowaniem powstania oraz rozwoju przedsiębiorstwa.