Pomoc w odprawie celnej podczas importu z Chin.

Chiny to państwo, które zajmuje czołową funkcję władzy ekonomicznej na świecie. Kraj ten w zeszłych kilkunastu latach proponuje przedsiębiorcom oraz kontrahentom szansę powiększenia obszaru działalności handlowej w Polsce, europie oraz na rynkach światowych. Dużo firm aby istnieć na rynku i zwiększyć swoją jakość zmuszonych jest szukać nowszych źródeł zaopatrzenia. Celnym wyborem jest na pewno import z Chin.

Ulice w Chinach

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Importując asortyment z Chin trzeba uzupełnić własną znajomość w sprawie tej dziedziny oraz skupić wyjątkową uwagę na procedurę przy etapie podpisywania umów z producentem, np. itl-omega. Omawiając założenia umowy powinno się zdefiniować które dokumenty muszą być dołączone z asortymentem oraz jak właściwie odznaczyć wyrób.

Masz spory problem ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twego dylematu? Na pewno prędko może pomóc Ci ta strona www (https://kador.pl/relokacja-maszyn-i-linii-produkcyjnych/).

Import z Chin pociąga ze sobą dużą odpowiedzialność oraz masę zaskoczeń. Dokumentacja to ważny fragment podczas prac związanych z przewozem. Ogół dokumentów strona chińska zobowiązana jest wysłać bezpośrednio do importera, natomiast firma oczekująca na produkt powinna przynieść agencji celnej wymagane dokumenty z odpowiednim upoważnieniem.

Czy znasz już taki świetny tekst (http://www.eogniwa.pl/pl/p/Lancuch-klasa-100-Thiele/222)? Zobaczysz tam naprawdę sporą ilość zajmujących wiadomości na podobny temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Należy Nadmienić, że wytwórca chiński nie prześle istotnych pism, jeśli nie zostanie dokonana przedpłata w postaci faktury pro-forma. Najważniejsze dokumenty to: morski list przewozowy wystawiany w trzech oryginałach, faktura handlowa i specyfikacja. Faktura powinna zawierać takie detale jak nazwa towaru, ilość, wartość jednostkowa, wartość ogółem, wagę netto i brutto a także wymogi dostawy.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com
Import z Chin oprócz podstawowej dokumentacji pociąga za sobą inne pismo – świadectwo pochodzenia. Przez to importowane towary mają możliwość mieć zaniżone stawki celne, o stopniu których można się dowiedzieć na stronie internetowej ministerstwa finansów. Importując towar z Chin warto zorientować się jakie wymogi i normy powinien spełniać produkt oraz jak należycie ma być oznakowany. Import z Chin to obszerna gama artykułów, coraz bardziej zaawansowanych technologicznie po bardzo atrakcyjnych cenach, a Chiny to państwo, które daje wielkie szanse postępu dla tych, którzy chcą budować transakcje z państwem środka.