Polacy coraz lepiej dbają o środowisko, teraz mogą korzystać z licznych przydatnych narzędzi, które przy tym wspierają

Z każdym następnym rokiem coraz znaczniejszą uwagę poświęca się dbaniu o środowisko naturalne. Segreguje się odpady, poszukuje odnawialnych źródeł energii, a także walczy się ze ściekami. Te ostatnie są ogromnym problemem, ponieważ nadal zdarza się tak, że są wypuszczane na dziko, a szamba na nieczystości są nieprawidłowo zabezpieczone i przeciekają.

przykład oczyszcalni ścieków

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście świadomość Polaków w tym temacie cały czas rośnie oraz zjawia się coraz więcej narzędzi ekologicznych. Do takich bez wątpienia można zaliczyć przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Zazwyczaj na wsi

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są montowane głównie na terenach wiejskich, co powiązane jest z deficytem sieci kanalizacyjnej w tych miejscach. Przydomowa oczyszczalnia ścieków okazuje się świetną alternatywą dla szamb, które nadal są w podobnych miejscach użytkowane. Budowa szamba (www.ajpszamba.pl) jest oszczędniejsza, ale na dłuższy czas budowanie przydomowej oczyszczalni ścieków okazuje się bardziej ekonomiczne – .

Taka oczyszczalnia jest bardzo łatwa w użytkowaniu, jak też tania. To inwestycja, która bez wątpienia się zwróci, z tym, że potrwa to parę lat. Jedną z najważniejszych spraw mówiących o wygodzie zastosowania takich oczyszczalni okazuje się to, że nie potrzeba już martwić się opróżnianiem nieczystości. Ścieki zbierające się w przydomowej oczyszczalni ścieków, rozkładają się samoczynnie, a zostająca ciecz wnika do gruntu, dzięki czemu zbiornik nie przepełnia się.

ekologia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Z dbałością o otoczenie

Nieczystości wypuszczane na dziko do rzek są wielkim zagrożeniem dla natury, zwłaszcza gdy pochodzą z przedsiębiorstw. Także nieprawidłowo zbudowane szambo może być takim zagrożeniem, gdyż ścieki mogą przenikać do gruntów, na których sieje się warzywa lub do studni, która zasila mieszkanie w wodę. Dobrze zbudowana biologiczna oczyszczalnia ścieków jest narzędziem zarówno ekologicznym, jak także zupełnie bezpiecznym, ponieważ gromadzące się nieczystonieczystości (sprawdź flotator w ofercie Mar Agency Sp. z o.o.)nie rozkładają się do substancji bezpiecznych dla ziemi i środowiska.

Rzecz jasna podczas montowania rzeczonej oczyszczalni należy trzymać się wyznaczonych przepisów. Instalując osadnik wstępny należy pamiętać o konieczności zastosowania dystansu piętnastu metrów od studni zbudowanej na działce, jak też dwóch metrów od granicy działki oraz wyznaczonych odległości od kabli oraz rur wkopanych w ziemię. Na zbudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków nie trzeba zdobywać pozwolenia o ile ich pojemność nie przekroczy określonej normy, jednak potrzeba pamiętać o dokonaniu zgłoszenia.

Przy kupnie biologicznej oczyszczalni lepiej skupić się na firmach, które oferują pełne usługi, związane z projektem oczyszczalni, montażem, jak także późniejszą konserwacją. Dzięki temu można sobie oszczędzić kłopotów i zamieszania.