Gra na giełdzie jest w stanie zapewniać zysk, jeśli przestrzegamy kilku kluczowych zasad

Tak gra, jak i inwestowanie na giełdzie to bardzo szeroki temat. Każdy, kto próbuje się w nim zagłębić musi] [przygotować się na dni spędzone na czytaniu kolejnych stron tekstu. Wszak w grę wchodzi wielka gotówka, bywa, że oszczędności naszego życia, dlatego nie należy działać pochopnie.

giełda

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
I tą regułą wypada kierować się zarówno przy kupowaniu, jak i przy sprzedawaniu akcji. Standardowym pytaniem dla każdego możliwego gracza jest, „czy lubisz ryzyko?”. Ponieważ bez niego nie ma giełdy. Żyłka hazardzisty jak i kierowanie się instynktem, jak i posiadaną wiedzą będzie dla nas chlebem powszednim.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Każdy, kto wejdzie do gry na giełdzie, nie powinien pozbywać się oszczędności całego życia licząc, że zainwestowana kwota prędko mu się zwróci i będzie milionerem z czołówek gazet. To będzie najlepszy sposób do plajty. Na giełdę trzeba wchodzić stosunkowo powoli, zwłaszcza, gdy to jest nasz debiut. Miesięczna suma jaką przeznaczamy na grę powinna być niewielka, aczkolwiek regularnie rosnąć. Pamiętajmy, giełda dla początkujących nie jest prosta.

forex

Autor: Jim Makos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy również zapamiętać o prowizjach maklerskich. Na nasze nieszczęście cała kwota, jaką mamy przeznaczoną na kupno akcji nie zostanie na to wydana, ponieważ każdy bank lub makler będzie od nas oczekiwał stosownej prowizji. Załóżmy, że rachunek maklerski wynosi 4 zł, czyli za każdą operację pobierana będzie dokładnie taka opłata. Niezależnie, czy kupimy, czy też sprzedajemy akcje.

Jeżeli poszukujesz czegoś wyjątkowo porywającego na przedstawiany tutaj temat, to kliknij i spójrz na tekst (https://inpolkrak.com.pl/) wspomnianego tekstu!

Lepiej jest kupić akcje jednej spółki czy wielu?

Większość stawiających pierwsze kroki inwestorów zastanawia się czy inwestować posiadane fundusze w konkretną spółkę, czy też może w kilka. Zważywszy na to, że giełda jest zmienna, i nagle konkretna spółka może bardzo dużo stracić, logicznym rozwiązaniem wydaje się rozłożenie naszych akcji na wiele spółek. Wtem gdy stracimy wraz z konkretna spółką to pozostaje szansa, że kolejna pójdzie, np. w górę. Dzięki temu rachunek stosunkowo się wyrówna. Pamiętajmy o tym, ze pochopne decyzje zgubiły niejednego gracza, właśnie dlatego zanim podejmiemy konkretną decyzję warto zastanowić się dwa razy.