Komunikacja transportowa głównym czynnikiem w handlu

Nie od dzisiaj wiemy, iż jednym z najistotniejszych filarów gospodarki jest handel. To dzięki handlarzom realny jest szybszy rozwój gospodarki. Nie przez przypadek jednym z najważniejszych wskaźników gospodarczych jest bilans wymiany kupieckiej z zagranicą, a więc różnica między eksportem a wwozem produktów i usług. Oczywiście pożądane dla kraju będzie jeśli eksport lekko przeważa nad importem.

ciężarówka transportowa

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Oznacza to, iż więcej będą płacić nam za scedowane towary i usługi aniżeli my płacąc za kupione produkty których to z jakichś powodów nie posiadamy u siebie. Trudno wyobrazić sobie, by wszędzie rosły konieczne nam roślinki. Dla przykładu herbata nie rośnie w Europie, trzeba więc kupować ów produkt w innych państwach.

Jak wiemy Chiny są jednym z w najwyższym stopniu cenionych wytwórców tego napoju. Niestety odległość jaką musimy odbyć jest duża. Na szczęście aktualnie posiadamy wiele możliwości komfortowego przemieszczania ludzi oraz produktów na ogromne odległości. Rzecz jasna czym oraz jak towar przewieźć zależy od rodzaju przedmiotów które transportujemy. Jeśli nasz produkt ma pokonać znaczne odległości świetnym wyjściem będzie transport kolejowy z Chin – sprowadzanie towaru z chin transportem kolejowym. Jeżeli przewozimy towary o wielkich gabarytach czy też sypkie takie jak piasek, herbata czy maszyny (Prasa hydrauliczna) rolnicze najlepszym wyjściem może okazać się transport kolejowy z Chin. Transport kolejowy jest statystycznie jednym z najbardziej bezpiecznych środków transportu.

transport pudeł

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Dla handlarza taka sytuacja to duże oszczędności chociażby na ubezpieczeniu produktów. Im bezpieczniejszy będzie środek transportu, tym mniejsze składki ubezpieczeniowe. Komplikacją w handlu z Dalekim Wschodem częstokroć jest kiepska infrastruktura techniczna. W takowym przypadku jedynym wyjściem jest transport kolejowy z Chin. Droga żelazna jest dość dobrze rozwinięta, toteż warto handlując ze wschodem rozważyć podobne wyjście. Mimo że od wynalezienia kolei upłynęło już ogromnie wiele czasu jej znaczenie nie zmniejsza się. Rzecz jasna pozostałe nowocześniejsze środki przewozu są groźną konkurencją, ale moda na ekologię jest sporym atutem. Transport kolejowy z Chin uznawany jest za bardziej ekologiczny aniżeli pozostałe alternatywy.