Normy i certyfikaty gost – wszystko na temat

Nasze państwo 23 lata temu odzyskało upragnioną suwerenność. Następnie przestały istnieć Związek Radziecki i UW. To naprawdę istotne, gdyż jest on niezbędny w rozmowach biznesowych z wschodnimi przedsiębiorcami. Lecz oprócz komunikacji, należy pamiętać o certyfikacie Gost R

.

Certyfikacja gost

Zmartwychwstał handel i relacje finansowe z Niemcami, Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi. Po akcesji do Unii Europejskiej sytuacja się zmieniła. Ludzie biznesu zauważyli, że za miedzą Polski funkcjonuje olbrzymi i niedoceniany rynek zbytu (dodatkowe informacje – ). Rosja po latach odwrócenia na nowo stała się lubiana. Podróżnicy docenili budowle Moskwy i Petersburga, marzeniem wielu z nich jest wielodniowa przejażdżka koleją Transsyberyjską. W liceach znów zaczęto nauczać języka Puszkina.

To konieczny papier, który oznajmia, że dobra wypełniają normy uchwalone przez Rosję. Region, na którym zachowuje ważność, to nie tylko Rosja. certyfikacja jest ważna także w Kazachstanie, Gruzji i na Białorusi. Sporo handlowców ma wrażenie, że mając certyfikat ISO, załatwianie innego rodzaju certyfikacji nie jest już konieczne. To błąd. W Rosji i w wypisanych wyżej państwach uznaje się wyłącznie certyfikaty gost (zobacz tu).

Certyfikacja (łącze) dla Rosji jest niezbędna w wielu przypadkach. Obowiązujący wykaz towarów, które potrzebują certyfikacji, znajdziesz w sieci. Zasady się raz na jakiś czas zmieniają. Certyfikat Gost można otrzymać na pojedynczą partię towaru. W sytuacji, gdy chcesz utrzymać długoterminową wymianę handlową, możesz postarać się też o certyfikaty Gost na całą produkcję (maksymalnie na trzy lata) bądź na zakład produkcyjny.

Nie da się ukryć, dostanie pozwolenia tego gatunku, co CertyfikaCertyfikacja > certyfikacja brcdo prostych nie należy. Dlatego proponuję skorzystać z pracujących w sieci przedsiębiorstw, specjalizujących się w tej kwestie. Nim postawisz na podobne usługi, sprawdź, czy towar, jaki pragniesz wwieźć na teren rosyjski, jest załączony na liście obowiązkowej.