Praktyki, które ochronią Twoją prywatność

Jak w każdej epoce, tak i w dzisiejszej uaktywniają się nowe trudności dla przedsiębiorców i osób prywatnych. Są to pewne nowe ustalenia lub nowe praktyki, które zaczynają mieć wpływ na cały system. Chociaż wcześniej wydawały się błahe, teraz wyrastają na coś bardzo ważnego.

Tak jest na przykład z ochroną danych osobowych. Kiedyś nikt nie zwracał na to uwagi, przykładowo, nasze nazwiska były na domofonach, więc każdy mógł się dowiedzieć, gdzie mieszkamy. Identycznie w sprawie naszych danych w książce telefonicznej.

Kliknij na serwis www (https://www.leaderlogistics.pl/), a poznasz informacje na opisywany wątek jeszcze w większym stopniu – zapewne będą nieprzeciętne oraz kompletnie Cię wciągną.

Dzisiaj to nie do pomyślenia.

stanowisko w biurze

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Identycznie przedstawia się sprawa z rejestracją i ochroną znaków towarowych. To zagadnienie odgrywa w naszym kraju coraz poważniejszą rolę. Wpływ ma na to fakt, iż właściciele firm w coraz większej ilości przypadków dostrzegają, iż zarejestrowane na ich rzecz oznaczenia to bardzo wartościowy składnik majątku przedsiębiorstwa. Nie dość, że posiada swoją pieniężną wartość, to dochodzi jeszcze wartość wizerunkowa, element promocji całej firmy, tworzone towary lub świadczone usługi. Stąd tak ważna dla znaku towarowego ochrona kobize bydgoszcz musi odpowiadać normom prawnym, ażeby osoby trzecie nie były w stanie jej naruszyć, czyli czerpać jakichkolwiek korzyści materialnych, z ich wykorzystania. Wszystkie informacje, takie jak rejestracja i cena znaku towarowego możemy odnaleźć na stronie internetowej Urząd Patentowy.

Co do danych osobowych, to jak to zostało wspomniane we wstępie, większa wiedza w tej dziedzinie to mniej kłopotów w przyszłości. A kłopoty te mogą się ujawnić w różnych postaciach, najczęściej jednakowoż dotyczą kredytów zaciągniętych na nasze dane. Być może się zdarzyło, że zgubiliśmy dowód osobisty albo podyktowaliśmy osobie niepowołanej nasz PESEL i już cała przestępcza oszustwa zaczyna się kręcić.

Więcej na

Pamiętajmy więc, ażeby nikomu nie zdradzać swoich nawet najbardziej elementarnych danych. Co ważne, każdą korespondencję adresowaną na nasz adres musimy zniszczyć przed wrzuceniem do kubła na śmieci. Jeśli tak nie zrobimy to ktoś niepowołany może odnaleźć nasze dane na ulicy. Sami w takiej chwili prosimy się o problemy. Najlepsza do tego celu jest niszczarka, lecz i ręcznie można zniszczyć każdy dokument.

Może dla niektórych osób wydać się to błahe, lecz tak właśnie jest. Jak niska jest świadomość tego problemu w naszym kraju, można się przekonać na każdym kroku. Zdarza się bowiem, że szpitale wyrzucają całe pliki dokumentów, na jakich są opisane historie choroby. Albo firmy wyrzucają różne pliki dokumentów, gdzie są dane o pracownikach. W krajach zachodnich już dawno zaczęto uważać na te sprawy, też się tego powinniśmy nauczyć.

Opracował