Jakim sposobem opakowania wpływają na zakup konkretnych wyrobów i ewentualnych klientów?

Marketing odgrywa obecnie ogromne znaczenie, gdyż na rynku istnieje pokaźny asortyment artykułów. Konkretne firmy starają się z tego powodu zrobić wszystko, aby zachęcić nabywców do wybrania ich oferty, toteż ogromnym zainteresowaniem cieszy się reklama, w internecie, radiu czy telewizji. Warto jednak pamiętać, że to nie tylko kampanie reklamowe i cena produktu decyduje o tym, czy konsument zdecyduje się na zakup określonego towaru. Rzeczywiście ważne są też stosowne opakowania.

karton

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Producent absolutnie musi w związku z tym zadbać o stosownej jakości opakowania tekturowe. Powinny być dostosowane do rodzaju oferowanego artykułu. Inne opakowanie będzie odpowiednie dla kobiecych kosmetyków, a inne dla kolejnej linii makaronów. Wiele bowiem zależy od tego, jaka jest grupa konsumentów. Można by pomyśleć, że wystarczy, że opakowanie jest trwałe oraz atrakcyjne wizualnie. Okazuje się jednakże, że to za mało.

Nie wahaj się — sprawdź jakie interesujące informacje prezentuje nasza autorska strona www (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesia-lancuchowe/60). Jej temat z pewnością niezwykle Cię zaciekawi.

Przykładem mogą być między innymi badania przeprowadzone na szamponach.

Okazywało się np., że szampony, które były oferowane w obłych butelkach i posiadały perłowy kolor, były przez respondentki uważane za bardziej luksusowe od pozostałych przedstawionych im produktów. To bardzo ciekawe badania, ponieważ doskonale obrazują to, jak duży wpływ na decyzję konsumenta może mieć opakowanie produktu. Warto więc przetestować na przedstawicielach grupy docelowej określone opakowania i wybrać te, które ostatecznie zostały przez nich uznane za faktycznie atrakcyjne. To zagwarantuje, że podczas zakupów zwrócą uwagę na określony artykuł.

karton

Co więcej, opakowanie musi cechować się znakomitą jakością. Na opinię o producencie bardzo negatywny wpływ ma rozpadające się opakowanie, nawet jeżeli miałoby od razu zostać przez klienta wyrzucone. Znakomitym materiałem jest tektura falista, cechująca się doskonałą wytrzymałością, jaka zagwarantuje, że opakowanie ochroni wyrób.

Korzystnym rozwiązaniem jest też wykorzystanie opakowań, jakie następnie mogą się kupującym jeszcze przydać, między innymi do przechowywania zakupionego artykułu bądź innych domowych drobiazgów. Przykładem mogą być chociażby popularne w przeszłości ciastka, jakie były sprzedawane w specjalnych, trwałych puszkach, znakomicie sprawdzających się do przechowywania igieł czy nici.

Czytaj dalej: