1 procent podatku z pit 2014 – przekonaj się, dlaczego powinniśmy go przekazać?

Rozliczenie PITu to powinność każdego podatnika. Trzeba to robić każdego roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, inaczej mogą czekać na nas surowe kary. Rozliczanie pit może się łączyć również z przyjemną chwilą, która dotyczy możliwości przekazania 1 % swojego podatku. Jak się to odbywa i dlaczego warto jest to robić?

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie jednego procenta swojego podatku jest oddaniem niniejszej części kwoty na cel, jaki dowolnie wybierzemy z listy dostępnej w urzędach bądź na odpowiedniej witrynie internetowej. Musi być to instytucja użytku publicznego. Dzięki tej operacji podatnicy mogą wesprzeć istotne intencje, m.in. fundacje charytatywne, szerzenie ekologicznego trybu życia, dopomaganie ludziom, których życie zostało zrujnowane przez katastrofy bądź na funkcjonowanie hospicjów, w jakich leży wiele ciężko chorych dzieci i dorosłych. To czyn, którego nie da się opisać słowami. Mamy pewność, że przekazana kwota bez wątpienia trafi na właściwy rachunek i wesprze osoby, którym pragniemy ulżyć.
Moneta

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Następny plus przekazania 1% podatku jest związany z samym przekazaniem tej sumy. Jest to nadzwyczaj łatwe – zajmuje mniej niż parę minut, a daje tak wiele pomyślnych efektów. Należy podać w wypełnianym rozliczeniu nazwę organizacji bądź numer Krajowego Rejestru Sądowego – i to wszystko. Podatnik nie ponosi żadnych kosztów i przekazuje pieniądze, jakie i tak nie trafiłyby do jego kieszeni. Inaczej o ich losie zdecydowałby samorząd. Lepiej jest samodzielnie dokonać wyboru i podjąć decyzję w zgodzie z własnym sumieniem – bowiem to my wiemy, kto według nas najbardziej potrzebuje pomocy. Zawsze możemy wspierać inną instytucję. Warto jest również namówić do tego bliskich i przyjaciół, by nie zapomnieli o tej ewentualności i także wspomogli daną organizację (podatek na rok 2014).

Najistotniejsze jest to, że jeden procent może dać każdy, kto składa rozeznanie podatkowe.dobra strona www (klikaj)Jest to nieduża kwota, ale dla każdej fundacji liczy się każdy grosz. Warto dodać, że przekazaną kwotę można potraktować jako ulgę na darowiznę, co pozwala nam na dodatkowe pożytki. Wystarczy wyłącznie uzupełnić należyty załącznik.

Jeśli omawiany temat niezwykle Ci odpowiada, to żeby zyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty (http://www.waliduda.pl/) i wejdź tu.

Dobrze już teraz zastanowić się nad organizacją, jaką chcielibyśmy wybrać, by wiedzieć, co wpisać w naszym rozeznaniu i poczuć, że robimy coś dobrego.