Okres przedświąteczny to najlepszy czas na generalne porządki

Mimo iż porządkujemy nasze mieszkanie regularnie to przychodzi taki dzień, iż musimy zrobić gruntowne porządki. Najczęściej takie działanie ma miejsce, kiedy zaczyna sięwiosna, kiedy zbliżają się święta albo kiedy czujemy po prostu, że nie można już tego dłużej odwlekać. Co wtedy należy zrobić?

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

W zależności do tego, co znajduje się w naszym domu, jakiego rodzaju mamy wyposażenie i rozplanowanie mieszkania, najważniejsze to poodsuwać szafki i łóżka, gdzie zalega kurz i inne zalegające śmieci. Znajdźmy wiadro lub miskę do sprzątania, nalejmy do środka wody z jakimś mocnym detergentem i wyczyśćmy wszystko dokładnie. Przygotujmy więcej worków, gdyż na pewno zbierze się sporo odpadów do wyrzucenia na śmietnik. Dobry przykład tutaj: worki do śmieci

Powinniśmy mieć w domu nie jednego, ale parę mopów, dlatego, iż niektóre nieczystości, które usuwamy w czasie gruntownych porządków mogą być bardziej trwałe i roznosić się na inne wyczyszczone już wcześniej płaszczyzny.

Jeśli wciąż interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę internetową (https://gpi-tanks.com/pl/produkty/zbiorniki-cisnieniowe/) a tutaj z pewnością uzyskasz dużo informacji na ten temat.

Dobrze jest w związku z tym zakupić wkłady do mopa (wiadra do robienia porządków). Sprawdza się to zwłaszcza, kiedy myjemy najpierw kafelki na balkonie, nieczystości, jakie tam są możemy przynieść do mieszkania, dlatego zmieniajmy często wkłady do mopa. Tak samo należy zrobić w łazience, gdzie mamy wszelkiego rodzaju nieczystościi bakterie, których nie chcemy następnieprzenosić na przykład do pokoju gościnnego.

sprzątanie biur

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com

Przy okazji generalnych porządków powinniśmy dobrze umyć okna. Nic nam się nie stanie, jeśli przy tej okazji ściągniemy firany i wrzucimy je do prania. W zależności od metrażu mieszkania i posiadanych okien wymaga to trochę wysiłku, lecz skuteczne rozplanowanie w czasie tychże zajęć zaprocentuje najlepszymi rezultatem. Powinniśmy wyszorować dobrze cała łazienkową armaturę. Jest to powłoka podatna na wszelkie zabrudzenia, a widzimy je po jakimś czasie jako przebarwienia oraz smugi. Należy dokładnie je umyć silnym chemicznym detergentem.

Przy okazji trzeba pamiętać, że te obowiązki to nie jest tylko nasze zmartwienie. Jeśli sprzątamy gruntownie zachęćmy pozostałych domowników do pomocy w tych pracach domowych. Skoro wszyscy mieszkamy pod jednym dachem, wszyscy korzystamy z łazienki i kuchni. Nie gódźmy się na to, aby te niezbyt miłe i ciężkie obowiązki były zdane tylko na naszą siłę mięśni. Generalne porządki całego domu to ciężka praca dla całej rodziny.