Wszechobecna nowoczesność – dlaczego warto słuchać literatury podróżniczej i przewodników

W obecnych czasach popularne stają się audioksiążki z gatunku podróżniczych. Literatura ta w obu opcjach: papierowej jak także do słuchania jest na czasie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest taka, iż literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki przenoszą nas w świat daleki i zakątki na ziemi egotyczne, barwne i to za cenę biletu do kina!

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Literatura podróżnicza audiobooki w formie audio mają ten atut że znalezieniem oryginalnych mieszkańców jakiegoś kraju oraz najpiękniejszych zakątków zajął się już autor – podróżnik. My wygodnie siadamy w fotelu i rozkoszujemy się książką. Bawimy się przy tym trochę lepiej lub [Fire TMS] trochę gorzej w zależności od smykałki opowiadającego. Dla porównania warto odsłuchać kilku autorów – podróżników opisujących tę samą część świata. Znajdziemy tym sposobem naszego ulubionego autora – podróżnika. Poza tym obraz ciekawiącego nas regionu będzie bardziej pełny, przez co bardziej prawdziwy a to jest ważne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza rzecz jasna funkcją rozrywkową tego rodzaju literackiego).

Przykładem są książki dwojga autorów – Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski pisząc dokładnie o tym samym miejscu zwracają jednakże uwagę słuchacza na różne rzeczy i zjawiska. Na przykład pan Cejrowski moim zdaniem jest w swoich książkach mniej emocjonalny, trzyma się gatunku reportażu bardziej niż pani Pawlikowska, która to zwraca uwagę bardziej na metafizyczną stronę tego co ją spotyka. Wojciecha Cejrowskiego z kolei interesują bardziej przemiany jakie na skutek postępu cywilizacyjnego dokonują się w miejscach pozornie „zapomnianych przez Boga i ludzi”. Obu autorów łączy poczucie humoru.

Ta wskazówka ze strony (https://armands.pl/nasze-uslugi/regeneracja-baterii-w-laptopie) będzie Ci odpowiadać, ponieważ też traktuje o podnoszonym w niniejszym materiale problemie. Co równie warte odnotowania, robi to w zajmujący sposób.

Forma audiobooków daje czytelnikowi jeszcze tę atrakcję, iż wyczarowuje dźwięki przyrody, których oczywiście nie znajdziemy w naszym przydomowym ogródku lub w pobliskim lesie.

audiobook

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nie samą zabawą człowiek żyje. Czasami jesteśmy zmuszeni albo mamy ochotę nauczyć się obcego języka (audiobooki z poezją). Mamy tutaj temacie wiele możliwości: programy multimedialne, podręczniki papierowe jak też audiobooki do nauki języków. Podręczniki w takiej formie można otrzymać na przeróżne sposoby: albo w księgarni albo są one także dołączane do materiałów lekcyjnych szkół językowych które prowadzą nauczają w trybie tak zwanego e-learningu.

Kiedy już nauczmy się jakiegoś języka by móc wyruszyć w podróż śladami wielkich podróżników, warto się odprężyć przysłuchując się powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, albo też zanurzyć się w świat poezji w który przeniosą nas świetni aktorzy dzięki swoim niepowtarzalnym interpretacjom zawartym w audiobookach z gatunku poezja. Naprawdę jest w czym przebierać!