Ciągła informatyzacja i stojąca za nią infrastruktura

Informatyzacja w naszym świecie to już aspekt codziennej rzeczywistości. Nawet kilkanaście lat temu nowością był fakt, że da się porozmawiać z kimś innym za pomocą bezprzewodowego telefonu, krocząc swobodnie chodnikiem, przytrzymując przy małżowinie sporej wielkości urządzenie. Dzisiaj wywołuje to lekki uśmieszek zażenowania i wspominanie starych czasów.

Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Autor: Iomega
Źródło: Iomega
Granica między urządzeniem do rozmawiania, nadawania i odbierania wiadomości tekstowych, a laptopem staje się coraz bardziej niewyraźna. W dodatku rozwój technologii spowodował, że przez telefon można opłacać zakupy, można zerknąć na prognozę pogody, da się telefonie oglądać i trzymać duże zbiory filmów…Można też posłuchać muzykę. Najlepiej gdy posiadasz zestaw słuchawkowy (rekomendowane źródło). Po co męczyć innych muzyką, którą nie wszyscy mogą lubić.

A to wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej. Smartfony o tego typu możliwościach sprawdzają się głównie do zachowania kontaktu z znajomymi albo z kontrahentami w biznesie, zaś postęp w dziedzinie technologii elektronicznej, mocy obliczeniowych komputerów i stopnia skomplikowania najróżniejszej maści programów komputerowych sprawił, że nie tylko wysłużone, duże pecety są niezastąpione, ba – wymagane w licznych instytucjach.

Niezwykle użyteczne okazują się tam wspomniane smartfony. Choć na razie taki krok odbywa się się bardziej w niepublicznych przedsiębiorstwach, niedługo z pewnością każdy lekarz na ostrym dyżurze będzie posiadał w kieszonce potężną elektroniczną maszynkę z dostępem do sieci na obszarze całego szpitala; także pracownicy służb publicznych, pracownicy kolei…

Przechodząc do meritum kwestii – ta praktyczna propozycja (http://www.reset2.pl/oprogramowanie-dla-malych-firm) prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę kwestię, niż to zostało napisane w artykule, który teraz przeglądasz.

A żeby je ochronić przed czynnikami zewnętrznymi poszuka wygodne etui na telefon (odkryj więcej na temat).

Jednak w dalszym ciągu wymaga to zaplecza i ogromnej wiedzy niezbędnych do działania tego typu instalacji i właściwego ich zabezpieczenia. Nadal w siedzibach firm, gdzie wydajnie funkcjonują nieskomplikowane w obsłudze sieci, gdzieś w piwnicach w szafach rackowych tkwią maszyny takie jak HP J9019B lub (klikaj) HP J9280A – switche, jakie sterują dystrybucją niezliczonych, maleńkich porcji danych. Te dwa urządzenia są raczej drogimi i potężnymi urządzeniami, potrzebnymi w dużych przedsiębiorstwach i firmach.

Są ich o wiele skromniejsze odmiany, takie jak HP J9138A, idealne do zastosowania na małej placówce pocztowej lub w małej kafejce internetowej. Oprogramowanie niezwykle pomocne w tworzeniu i sterowaniu małymi, średnimi i największymi sieciami to przykładowo winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – produkt Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Wniosek – aby funkcjonowała prognoza pogody w smartfonach, żeby dało się sprawdzić email w kawiarni albo innym miejscu, wciąż wymagana jest specjalistyczna wiedza i ludzie biegle znający temat.