Prawa autorskie w Sieci oraz rejestrowanie znaku towarowego

Sprawa praw autorskich jest w dzisiejszych czasach poruszana coraz częściej. Dużo mówi się o przestrzeganiu i także o gwałceniu praw autorskich, niewątpliwie są to nadzwyczaj znaczące kwestie, w których dobrze jest się orientować.

Nieraz zdarza się tak, że poniektóre osoby naruszają prawa autorskie nieplanowo, gdyż nie wiedzą co znaczy ich egzekwowanie i jakie działania są współcześnie uznawane za łamanie praw autorskich. Najczęściej mówi się dziś o naruszaniu praw autorskich w Internecie.

Internet jest popularnym i łatwo dostępnym narzędziem, dostęp do Netu ma współcześnie każda osoba na całym świecie. Korzystamy z niego do wielu rozmaitych celów, do nauki, rozrywki, słuchamy za pośrednictwem Netu muzyki, oglądamy filmy i tak dalej (źródło). Powinno się więc zorientować się w jaki sposób wyglądają prawa autorskie w Internecie i co jest nimi objęte. Weźmy na przykład zdjęcia.

Sony seria VAIO S

Autor: Sony
Źródło: Sony

Wykorzystanie czyjegoś zdjęcia bez zgody autora oraz umieszczenie go przykładowo na swojej stronie internetowej lub blogu jest już łamaniem praw autorskich. To samo wolno powiedzieć o innej własności, przykładowo o kserowaniu czyjegoś tekstu czy też artykułu oraz rozpowszechnianiu go dalej bez przytoczenia autora. Za łamanie praw autorskich można obecnie dostać faktycznie wysokie kary, niezależnie od tego czy naruszyłeś te prawa chcący czy też nie. Prawa te są bowiem chronione. Jeżeli chcesz wiedzieć w jaki sposób, to wiadomości na ten temat odkryjesz po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej hasła „prawa autorskie ochrona”. Autor www.jwp.pl/agebreak–>

Należałoby również zwracać uwagę na to, iż wykorzystanie na przykład znaku towarowego jakiejś firmy, również należy do łamania praw autorskich. Każda firma ma swój osobisty, zapisany i sfinansowany znak towarowy, jaki jest zarejestrowany tylko dla niej. Jeżeli chcesz więc posiadać prywatny znak towarowy, przykładowo jakiegoś Twojego produktu to też musisz taki znak stworzyć i zarejestrować. Jeśli interesują Cię koszta takiej procedury, to multum informacji na pewno znajdziesz po wprowadzeniu w Sieci „rejestracja znaku towarowego koszt”.