W obecnych czasach prawie wszystko zastępowane jest przez zbliżeniowe karty — pieniądze, ale też przykładowo klucze

Karty magnetyczne mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie potrzebna wydaje się być identyfikacja jej właściciela.
XXI wiek wydaje się być okresem, gdy dość szybko plastikowe karty zastępują ludziom różne przedmioty codziennego użytku.

fotografia   Międzyzdroje

Autor: DCN Gallery
Źródło: DCN Gallery
Obecnie na przykład kartą płatniczą zapłacimy za wszystko — nawet za bilet w autobusie. Karty zbliżeniowe wyeliminowały również klucze w większości hoteli. Zaczęło się rzecz jasna od tych międzynarodowych kolosów. Jednak teraz zobaczymy je już niejednokrotnie nawet w hostelach. Są o wiele praktyczniejsze aniżeli klucze. Da się włożyć je po prostu do portfela. Rzadziej się gubią i prócz tego nie dziurawią kieszeni. Na dodatek, jeżeli klient zgubi taką kartę, to aktywowanie nowej jest szybsze oraz tańsze. Zwyczajnie czystą kartę (ich zapas zwykle trzymany jest na recepcji) należy tylko odpowiednio zakodować. Jest to bardzo proste, ponieważ musimy tylko kartę przeciągnąć przez odpowiednie urządzenie. Do każdej karty stworzony jest wyjątkowy kod dostępu. Wobec tego tą samą kartą nie da się otworzyć wszystkich drzwi na piętrze.

Kiedy stwierdzisz, że ten artykuł jest fascynujący, kliknij na odnośnik do witryny (https://foxenergy.pl/), który zawiera intrygujące dane na omawiany temat – będą one na pewno ciekawe.

Wyjątek stanowią karty, które noszą na przykład ochroniarze albo sprzątaczki. Mają oni jedną kartę, która otwiera wszelkie drzwi. Jest to po prostu specjalnie napisany przez programistę kod.

Tego typu karty używane są też w budynkach rządowych, gdzie musimy mieć dodatkowe uprawnienia, by móc wejść do niektórych pomieszczeń albo przejść.