Nowa oferta wycinki drzew, a więc jak pracują drwale

Wszelkie usługi z wycinaniem drzew wyszukamy przede wszystkim w zakładach firm, zajmujących się usuwaniem drzew. Nie tylko tu – całkiem podobne oferty pojawiają się np. w serwisach ogłoszeniowych. Jedno jest pewne – podcinanie drzew wiąże się z odpowiedzialnością, doświadczeniem i sprawdzonym sprzętem.

drzewo i zachód słońca

Autor: Sandra Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Wycinka drzew Warszawa na początku zaczyna się ocenieniem stanu i okolicy zarośniętej drzewostanem oraz doborem optymalnych narzędzi. Kluczowa okazuje się ocena ryzyka, jakie niesie za sobą takie przedsięwzięcie. Dużym ułatwieniem w drwalskiej pracy jest – inaczej się nie da – pozwolenie stosownego urzędu. Gdy po prostu go nie trzeba, tym lepiej dla ekipy wycinającej i zleceniodawcy. Jakkolwiek otrzymanie takiego dokumentu jest formalnością, a pominięcie tej procedury może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.

wycinanie lasów w Warszawie

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Wycinka przeważnie oznacza podcinkę pnia tuż nad ziemią. Jeszcze wcześniej ustala się na oko wiek drzewa, parametry pnia, gatunek. Same wykazy dokonujemy na właściwej wysokości. Nieodłącznym atrybutem w pracy drwali są kliny z metalu, które po prostu trzeba wbijać, zwykle po drugiej stronie drzewa, czyli tej niepodcinanej.

Zaciekawił Cię taki tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij także ten link. Pokrewne treści znajdziesz również tutaj opaski zaciskowe.

Jest to oczywiste, gdyż niewłaściwe gospodarowanie klinem może sprawić, że ścinane drzewo zaklinuje nam prowadnice. Kolejna rzecz to wycinka konarów. Tutaj wycinka dzieli się na dwa typy: z ziemi, długimi, zahaczającymi o konary pilarkami na wysięgniku oraz wycince na wysokości – zobacz więcej: Warszawa – ścinanie drzew. Ostatnie ścinanie wykonuje się zwykle dzięki podnośnikowi lub (przenieś mnie do strony) też metodą alpinistyczną, jeśli nie posiadamy akurat na miejscu maszyny, która wyniosłaby na wysokość korony drzewa. A bywa tak w większości przypadków.

Niemniej istotne jest uważanie przy wycince drzew w miejscach, gdzie ulokowane są np. linie wysokiego napięcia i lub zabudowa, a więc na granicy z zabudowanym terenem. W tym przypadku jeszcze bardziej istotne okazuje się doświadczenie drwali, którym nie zadrży ręka przy ścince. W przeciwnym wypadku dojdzie do zniszczenia publicznego mienia.
Opcjonalna usługa wycinkowa dysponuje także kolejną usługą, czyli formowaniem krzewów. Przeważnie stosuje się formowanie dla poprawy kondycji i walorów estetycznych, np. przez zmianę kształtu, który wzbudzi reakcję publiki (parki, przedszkola).