Home
Informatyzacja w naszym świecie to już aspekt codziennej rzeczywistości. Nawet kilkanaście lat temu nowością był fakt, że da się porozmawiać z kimś innym za pomocą bezprzewodowego telefonu, krocząc swobodnie chodnikiem, przytrzymując przy małżowinie sporej wielkości urządzenie. Dzisiaj wywołuje to lekki uśmieszek zażenowania i wspominanie starych czasów.
Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition
Autor: Iomega
Źródło: Iomega
Granica między urządzeniem do rozmawiania, nadawania i odbierania wiadomości tekstowych, a laptopem staje się coraz bardziej niewyraźna. W dodatku rozwój technologii spowodował, że przez telefon można opłacać zakupy, można zerknąć na prognozę pogody, da się telefonie oglądać i trzymać duże zbiory filmów...Można też posłuchać muzykę. Najlepiej gdy posiadasz zestaw słuchawkowy (rekomendowane źródło). Po co męczyć innych muzyką, którą nie wszyscy mogą lubić.A to wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej. Smartfony o tego typu możliwościach sprawdzają się głównie do zachowania kontaktu z znajomymi albo z kontrahentami w biznesie, zaś postęp w dziedzinie technologii elektronicznej, mocy obliczeniowych komputerów i stopnia skomplikowania najróżniejszej maści programów komputerowych sprawił, że nie tylko wysłużone, duże pecety są niezastąpione, ba – wymagane w licznych instytucjach.

Niezwykle użyteczne okazują się tam wspomniane smartfony. Choć na razie taki krok odbywa się się bardziej w niepublicznych przedsiębiorstwach, niedługo z pewnością każdy lekarz na ostrym dyżurze będzie posiadał w kieszonce potężną elektroniczną maszynkę z dostępem do sieci na obszarze całego szpitala; także pracownicy służb publicznych, pracownicy kolei... A żeby je ochronić przed czynnikami zewnętrznymi poszuka wygodne etui na telefon (odkryj więcej na temat).

Jednak w dalszym ciągu wymaga to zaplecza i ogromnej wiedzy niezbędnych do działania tego typu instalacji i właściwego ich zabezpieczenia. Nadal w siedzibach firm, gdzie wydajnie funkcjonują nieskomplikowane w obsłudze sieci, gdzieś w piwnicach w szafach rackowych tkwią maszyny takie jak HP J9019B lub (klikaj) HP J9280A – switche, jakie sterują dystrybucją niezliczonych, maleńkich porcji danych. Te dwa urządzenia są raczej drogimi i potężnymi urządzeniami, potrzebnymi w dużych przedsiębiorstwach i firmach.

Są ich o wiele skromniejsze odmiany, takie jak HP J9138A, idealne do zastosowania na małej placówce pocztowej lub w małej kafejce internetowej. Oprogramowanie niezwykle pomocne w tworzeniu i sterowaniu małymi, średnimi i największymi sieciami to przykładowo winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – produkt Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Wniosek – aby funkcjonowała prognoza pogody w smartfonach, żeby dało się sprawdzić email w kawiarni albo innym miejscu, wciąż wymagana jest specjalistyczna wiedza i ludzie biegle znający temat.