Home
Sporo osób śni o własnej firmie, lecz konieczność regulowania podatków, składek, kontaktu z różnymi instytucjami jest na tyle straszna, że to marzenie często nie zostaje spełnione. Współcześnie wystarczy jednak podjąć współpracę z biurem rachunkowym, żeby za niewysoką opłatę mieć głowę wolną od zagadnień rachunkowych.


własna firma
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jeżeli zastanawiasz się , jak założyć firmę, czym jest liniowy podatek dochodowy i ile wynoszą składki ZUS przedsiębiorcy (www.cenabiznesu.pl/-skladki-zus-w-przypadku-poczatkujacych-przedsiebiorcow), to masz do wyboru dwie opcje: albo skorzystasz z fachowej pomocy i będziesz mieć czas, by zająć się rozkręcaniem właściwej działalności przedsiębiorstwa, albo wyszukasz wszystkie informacje samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie biznesu, ale nie chcesz mnożyć firmowych wydatków, współpracując z biurem rachunkowym, możesz zainwestować w specjalny program księgowy, który pomoże Ci w archiwizowaniu dokumentacji i obliczaniu wysokości składek oraz wszelkich opłat. Sprawa komplikuje się nieco, gdy firma nie jest jednoosobową działalnością, a w przypadku dużych firm obowiązkowo trzeba utworzyć etat dla księgowej.Składki ZUS przedsiębiorcy są opłatą, która nie ulega zmianie w trakcie roku kalendarzowego, należy jedynie w pierwszych tygodniach roku sprawdzić wysokość składek i pamiętać o terminowym ich płaceniu. Bardziej złożonym zagadnieniem jest podatek od dochodu, w różny sposób naliczany, w zależności od wybranej formy opodatkowania. Jeśli masz wątpliwości, czy liniowy podatek dochodowy (http://www.cenabiznesu.pl/-liniowy-podatek-dochodowy) będzie dla Ciebie najkorzystniejszym rozwiązaniem, należy poradzić się fachowca, który na pewno pomoże wybrać najlepsze wyjście. Jeśli nie chcesz podejmować stałej współpracy z biurem rachunkowym, to warto przynajmniej zgłosić się na pojedyncze spotkanie doradcze przed otwarciem biznesu.


podatek liniowy
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Kompetentny księgowy rozwieje nasze wątpliwości, odpowie na pytania i przybliży trudne procesy przedsiębiorcze. Doradzi nie tylko, jak założyć firmę, ale także – na co się zdecydować, żeby w rezultacie zysk był jak najwyższy, a suma płaconych podatków jak najniższa. Gdy nie zatrudniamy pracowników z łatwością można sobie później radzić samodzielnie, korzystając z programu księgowego, chyba, że prowadzenie biznesu tak nas wciągnie, że nie będziemy mieć czasu na dokumenty i rachunkowość.