Home
W dzisiejszych czasach firma, która nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, podejmowanych przez zarządy, jest stworzenie porządnej strony internetowej danej marki. Tutaj kluczem jest dobór odpowiedniej domeny, to znaczy adresu strony www, z którym odtąd będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle istotne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.
WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dobrze wybrać domenę

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa wyszukiwana, która polega na zawarciu w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danej firmy. W tym miejscu należy się zastanowić, co mogą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wówczas na nazwę mogą się składać najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy liczbę odwiedzających naszą stronę, nie będzie w pełni promować samą markę.

Dlatego istnieje drugi typ domen internetowych, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie powiązany z marką firmy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy dana działalność jest lub była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie taniej domeny wyszukiwanej nie do końca spełnia swój cel.
Kupno walut przez internet
Autor: istock.com
Źródło: istock.com
Dużą zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mogą łatwiej ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że wejdą na nią w przyszłości. A co za tym idzie warto, aby nazwa domeny była jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie jest znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na plakacie czy ulotce, wejdzie na nią po zalogowaniu się do sieci. Kluczowe jest również, aby w nazwie unikać cyfr oraz stawiania obok siebie podobnych liter.Licytacje domen

Czasem najlepsza domena dla danej firmy jest już wykupiona. Nie jest to koniec świata. Są bowiem giełdy domen, na których dochodzi do licytacji najbardziej upragnionych adresów stron internetowych. Na licytacji można się szybko zorientować, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Źródło : doameny - http://www.aftermarket.pl/