Home
W aktualnych czasach istnieje przeogromna ilość różnych sklepów. Zwłaszcza hiper i supermarkety są grupą, która dociera do największej grupy konsumentów. Oferta tych sklepów jest spora, dlatego każda sieć posiada swoją charakterystyczną reklamę.

wyprzedaże
Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
Chodzi tutaj o gazetki promocyjne. Podstawową cechą takiej gazetki jest zaprezentowanie informacji o artykułach, które sprzedaje konkretny market. Jest to aktualnie najistotniejsze źródło informacji, obok witryn internetowych takich firm. Okazuje się, iż wiele ludzi zanim wyruszy na zakupy, zaznajamia się z ofertą właśnie poprzez gazetki promocyjne - Promocyjni > rekomendowana strona. To przystępny sposób znalezienia promocji oraz zapoznania się z aktualnymi artykułami. Trzeba zaznaczyć, że każda gazetka posiada informacje, o terminie obniżek i aktualnym asortymencie. Upraszcza to zakupy, ponieważ wiemy do kiedy są atrakcyjne oferty i przez jaki okres przewidziana jest promocja. Chyba naczelną zaletą gazetek jest możliwość zestawienia aktualnych produktów, które proponuje market. Mając dwie czy trzy broszury można prześledzić najlepsze akcje np. obniżki na konkretny asortyment. Szczególnie w czasie
Wyprzedaż, Święta Bożego Narodzenia
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
przedświątecznym broszury są dogodną formą zestawienia cen. Jeśli poszukujemy podarunku dla bliskiej osoby to właśnie foldery podadzą nam niezastąpione informacje o osiągalności artykułu oraz o jego cenie. Mając taką wiedzę, bez problemu można wybrać odpowiednią ofertę. Głownie dotyczy to towarów dziecięcych, gdzie markety przedstawiają duży wachlarz asortymentu, który na pewno przypadnie do gustu najmłodszym, którzy nierzadko są najtrudniejszą klientelą.

Nadmienić trzeba o dostępności gazetek. Przeważnie są wrzucane do naszych skrzynek czy rozdawane na ulicach, dzięki czemu firmy mogą dotrzeć do konsumentów bezpośrednio. Ma to znaczący wpływ na sprzedaż sklepów, a zatem i na nasze zakupy. Wiadomo, iż markety posiadają dość niskie ceny, bowiem ich ilość na rynku umożliwia obniżenie cen określonych artykułów. Broszury zawierają towary różnych firm. Reasumując - gazetki promocyjne to nie tylko łatwa reklama dla sklepów handlowych, ale też niezbędna informacja dla klientów, którzy poszukują najlepszych cen. W naszym kraju tego rodzaju promocja sklepów bywa mało stosowana przez mniejsze markety, które nie doceniają siły gazetek (ciekawy wpis) promocyjnych.