Home
Mieszanka odpowiednio zestawionych olejków zapachowych, rozpuszczalników i substancji wzmacniających sprawia, że do naszych rąk trafiają perfumy. Rolą perfum jest nadaniu ciału pięknego zapachu. Cechą typową dla perfumy powinien być długo utrzymujący się aromat. Nie każde perfumy są odpowiednie dla każdej przedstawicielki płci pięknej.

Perfumy damskie
Autor: snoopsmaus
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim kupimy oryginalne perfumy należy poznać ich aromat. Ogromnym błędem popełnianym przy zakupie perfum jest odkręcenie flakonika oraz wąchanie uwalniającego się aromatu. Aromat należy wybierać, spryskując niewielką ilością perfum miejsca, w którym zginają się łokcie lub nadgarstki. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas aromat jest właściwy, to z ostateczną decyzją poczekajmy przynajmniej sześć godzin. Tylu godzin potrzeba, by ujawnił się ich głęboki zapach. Osoby znające się na perfumach zalecają, by perfumy kupować rankiem, kiedy nasz zmysł powonienia działa najlepiej.Później jego siła jest coraz mniejsza. W czasie jednej wizyty w sklepie z perfumami można przetestować maksymalnie cztery zapachy perfum. Jak używać perfum? Najbardziej intensywny zapach jest wydzielany pod wpływem wydzielanego przez skórę ciepła. Do miejsc, na które warto stosować perfumy należą: zgięcia dłoni i kolan, kark, miejsce za uszami, włosy. Bez względu na to, jaką część ciała spryskamy perfumami, zawsze musi to być ilość niewielka - zobacz tu.
Nadmierna ilość użytych perfum może być przykra dla otoczenia, zwłaszcza jeżeli są to perfumy o wyjątkowo silnym zapachu. Warto również widzieć co różni perfumy od wody toaletowej. Podstawową różnicą jest oczywiście cena, oryginalne perfumy są zdecydowanie droższe od wód toaletowych. Kolejną różnicą dzielącą te dwa kosmetyki zapachowe jest długość utrzymywania się zapachu – zapach perfum jest znacznie trwalszy oraz utrzymuje się o wiele dłużej.

Powiązany artykuł: http://www.pachnidelko.pl/product-pol-7164-Clinique-Chemistry-100ml-edc.html

Następna różnica to mniejsza ilość użytych do wyprodukowania wody toaletowej substancji zapachowych.Zakupione perfumy zawsze przechowujemy w zamkniętych opakowaniach, w miejscach , do których nie dochodzi światło. Najodpowiedniejszym miejscem do ich przetrzymywania będzie nie tylko miejsce bez dostępu światła, ale też chłodne. Tak przechowywane perfumy z pewnością pozwolą nam długo cieszyć się ich aromatem, gdyż będą niezwykle trwałe.