Home
Dlaczego do mojego domu zdecydowałam się nabyć żarówki ledowe? Niewątpliwie dlatego, iż wykorzystując artykuły technik LED mogę zaoszczędzić na prądzie nawet do 90% w stosunku do zwykłej żarówki.


pomysł - żarówka
Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się tak, bowiem żarówki Ledowe w ogóle się nie ogrzewają, a więc energia w ich przypadku zużytkowana jest tylko do świecenia. Poza tym żarówki ledowe świecą o wiele dłużej, bo ok. 45 tys. godz., nie są podatne na uszkodzenia albo okoliczności atmosferyczne i nie zawierają metali ciężkich, dlatego są całkiem bezpieczne dla naszego zdrowia i dla środowiska.

Za radą pracownika sklepu postanowiłam że nabędę oświetlenie ledowe MR16, bowiem mogą one mieć zastosowanie za wymienniki halogenów, działając pod prądem o napięciu 12 V. Średnica żarówek - 50 mm - sprawia, że konweniują do każdych standardowych opraw halogenowych, tak więc nie będziemy musieli zmieniać dawnych oprawek.

Do bawialni kupiłam żarówkę LED MR 16 - 7,5 W 100-250 V - zatem nowość 2014, która posiada cokolwiek wypukłą, matową osłonę wykonaną z tworzywa sztucznego. Emituje ona bardzo miękkie, o szerokim kącie padania światło. W tejże żarówce LED całkiem usunięto migotanie światła. Jest świetnie wykonana, ma standardowe wymiary. Oprócz tego należy powiedzieć, że prezentuje się ona pięknie we wszystkich miejscach, tak przy zapalonym, jak również przy zgaszonym świetle.

Żarówka diodowa LED G9
Autor: MAX-LED
Źródło: http://www.max-led.pl
Natomiast jeśli idzie o żarówki do łazienki oraz kuchni, postawiałam na żarówki LED MR 16 rodzaju 36 SMD 12 V. To mocne, żarówki diodowe ciepłe, jedne z silniejszych żarówek typu LED które możemy dostać współcześnie na rynku. Wykonano je z aluminium, zawierają wkomponowane diody osłonięte szybką IP 44.

Dlatego są bardzo niewrażliwe na wilgoć, więc nadadzą się też do łazienki czy kuchni. Z kolei jako źródło światła punktowego do lampki na biurko, zastosowałam żarówkę diodową dającą dość zimne, blade światło, co w przypadku lampki na biurko nie sprawia w ogóle kłopotu.

Muszę przyznać, że jestem bardzo usatysfakcjonowana moimi wyborami w tej kwestii, przede wszystkim z tej przyczyny, iż dopiero co zyskane żaróweczki nie wydzielają migoczącego światła, co nad wyraz męczy wzrok, nie wspominając o tym jak dużo zaoszczędzę pieniążków co też jest istotne. Tak więc, nowoczesna technologia LED pozwala na dużą oszczędność prądu, jest ekologiczna oraz bardzo przyjazna w zastosowaniu.