Home

technologia

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/renewables.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
drukarka
Prędko wzrastająca popularność druku w technologii 3D, mobilizuje producentów urządzeń do druku 3D oraz producentów materiałów do udoskonalania swojej oferty. Wzrastająca liczba oferowanych ofert wraz z co raz ich okazalszą dostępnością cenową. Czy dlatego prościej jest wybrać model odpowiedni dla własnych potrzeb?
figurki 3D
Autor: Jennie Faber
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz bardziej popularne staje się skanowanie 3D. Jednakowoż technologia idzie bardzo naprzód, stąd też coś, co kiedyś było wręcz nie do ogarnięcia, na dzień dzisiejszy zostaje wręcz powszechnością, albo czymś, co nikogo nie zszokuje. Czym faktycznie jest skanowanie i wydruk 3d? To nic innego, jak akcja nad kopiowaniem rzeczy przestrzennych. Sama możliwość skanowania 3D jest wspaniała, gdyż dzięki niej można osiągnąć cyfrowy obraz przedmiotu, jaki funkcjonuje w rzeczywistości. Posiadając model przestrzenny na dysku komputera można oddać go obróbce czy edycji, zapisaniu kopii i potencjalnego wydruku, także w postaci przestrzennej.
Ile razy działo się tak, że wyjeżdżaliśmy w trasę, niby wcześniej studiowaliśmy mapy, niby w momencie podróży również patrzyliśmy na mapę, ale ostatecznie posiadaliśmy trud z dojechaniem do celu. Lub przyjeżdżaliśmy do mieszkania, chcieliśmy odpocząć przy jakimś interesującym filmie, ale równocześnie nic fajnego nie było w TV i w końcu zniesmaczeni wyłączaliśmy telewizor? Już nie musi tak być, zarówno w trasie, jak oraz w mieszkaniu ciągle mamy możliwość mieć to co najlepsze.
Kolektory słoneczne
Autor: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Źródło: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Globalne ocieplenie to temat, który od wielu lat jest bardzo „na czasie”. Jednym spędza sen z oczu, dla innych za to jest zwykłą mrzonką. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - potrafi podzielić ludzi i być powodem nie tylko debat ale również kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na Ziemi jest spowodowany działaniem człowieka, natomiast poważni naukowcy mówią, że zmiany klimatu towarzyszą nam od początku dziejów i nie ma dowodów na to, że człowiek ma wpływ na globalny klimat. Niezależnie od tego, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o nasze wspólne dobro powinno być naszą powinnością, jeżeli nie chcemy aby przyszłe pokolenia wychowywały się i żyły na wielkim wysypisku śmieci.