Home

odpady

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/renewables.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
oczyszczalnia ścieków
Autor: NATT-at-NKM
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie problem ochrony otoczenia jest niezwykle powszechny i sporo osób kieruje na niego wysoką uwagę. Da się to dostrzec i w naszych powszednich zachowaniach, które w ostatnich latach ogromnie się zmieniły. Segregacja odpadów lub prowadzenie kompostowników to w licznych domach jedne z kluczowych zastosowań dobrych dla środowiska.
odpady
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy wytwarzamy nieczystości, wobec tego ich selekcja i zbiórka stały się naszym społecznym zagadnieniem, jakiego rozwiązanie potrzebuje poparcia i zaangażowania całej ludności.
śmieciarka
Segregując odpadki nie za każdym razem zastanawiamy się nad tym, co dzieje się z nimi dalej. Być może w ogóle się takim tematem nie przejmujemy, dlatego nie zawsze staramy się, aby dokładnie segregować odpady. Gdybyśmy zdawali sobie sprawę z tego, iż takie segregowane przez nas odpady można ponownie przerobić na inne rzeczy, to może lepiej podchodzilibyśmy do tego zadania.
wysypisko odpadów
Autor: alex.ch
Źródło: http://www.flickr.com
Na co dzień nie dostrzegamy odpadów, nawet jeżeli gdzieś są, to szybko odwracamy wzrok tak, jakby ten temat nas nie dotyczył. A dotyczy on każdego, a szczególnie się o tym przekonujemy, jeśli posiadamy nadmiar dziwnych odpadów i nie wiemy, co z tym zrobić. Tak się czasami zdarza podczas różnych prac, całe szczęście zawsze jest odpowiednia procedura, dzięki której z łatwością można sobie z tym dać radę. Oczywiście, w zależności od tego, z jakimi rzeczami mamy do czynienia jest trochę inaczej. Zawsze natomiast najważniejsze jest, by zachować wszelkie procedury, żeby takie odpady nie były zagrożeniem dla środowiska czy najbliższej okolicy.
odpady niebezpieczne
Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Na naszej planecie codziennie wytwarza się bardzo duże ilości śmieci. Duża ich część to są zwyczajnie odpady z naszych domów i mieszkań, przecież te kilka miliardów ludzi cały czas coś kupuje, przetwarza i na koniec wyrzuca. Niestety w wielu krajach gospodarka odpadami nie jest uregulowana, w niejednym przypadku można wręcz powiedzieć, że nic takiego nie ma.
kontenery na śmieci na posesji
Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com
Zanieczyszczenia i śmieci nie znikają, są częścią rzeczywistości. Być może i pragnęlibyśmy, żeby po prostu rozpływały się w powietrzu, to naturalnie doprowadziłoby do tego, że nie mielibyśmy z nimi żadnej styczności.
odpady
Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
To na ich podstawie można notabene w dużej mierze ocenić zamożność określonego społeczeństwa. Niestety, nadprodukcja śmieci ma niewątpliwie destrukcyjny wpływ na stan środowiska naturalnego, warto w związku z tym ją możliwie jak najbardziej zredukować, na przykład przez precyzyjne planowanie zakupów oraz wybieranie tylko potrzebnych artykułów. Pomocne jest też stosowne segregowanie śmieci, w ten sposób przykładowo papier czy plastik będzie mógł zostać użyty kolejny raz.