Home

odpady

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/renewables.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
oczyszczalnia ścieków
Autor: NATT-at-NKM
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie problem ochrony otoczenia jest niezwykle powszechny i sporo osób kieruje na niego wysoką uwagę. Da się to dostrzec i w naszych powszednich zachowaniach, które w ostatnich latach ogromnie się zmieniły. Segregacja odpadów lub prowadzenie kompostowników to w licznych domach jedne z kluczowych zastosowań dobrych dla środowiska.
odpady
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy produkujemy nieczystości, zatem ich selekcja i zbiórka stały się naszym wspólnym problemem, jakiego rozwiązanie potrzebuje poparcia i zaangażowania całego społeczeństwa .
śmieciarka
Segregując odpadki nie za każdym razem zastanawiamy się nad tym, co dzieje się z nimi dalej. Być może w ogóle się takim tematem nie przejmujemy, dlatego nie zawsze staramy się, aby dokładnie segregować odpady. Gdybyśmy zdawali sobie sprawę z tego, iż takie segregowane przez nas odpady można ponownie przerobić na inne rzeczy, to może lepiej podchodzilibyśmy do tego zadania.
wysypisko odpadów
Autor: alex.ch
Źródło: http://www.flickr.com
Na co dzień nie dostrzegamy odpadów, nawet jeżeli gdzieś są, to szybko odwracamy wzrok tak, jakby ten temat nas nie dotyczył. A dotyczy on każdego, a szczególnie się o tym przekonujemy, jeśli posiadamy nadmiar dziwnych odpadów i nie wiemy, co z tym zrobić. Tak się czasami zdarza podczas różnych prac, całe szczęście zawsze jest odpowiednia procedura, dzięki której z łatwością można sobie z tym dać radę. Oczywiście, w zależności od tego, z jakimi rzeczami mamy do czynienia jest trochę inaczej. Zawsze natomiast najważniejsze jest, by zachować wszelkie procedury, żeby takie odpady nie były zagrożeniem dla środowiska czy najbliższej okolicy.
odpady niebezpieczne
Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Na naszej planecie codziennie wytwarza się bardzo duże ilości śmieci. Duża ich część to są zwyczajnie odpady z naszych domów i mieszkań, przecież te kilka miliardów ludzi cały czas coś kupuje, przetwarza i na koniec wyrzuca. Niestety w wielu krajach gospodarka odpadami nie jest uregulowana, w niejednym przypadku można wręcz powiedzieć, że nic takiego nie ma.
kontenery na śmieci na posesji
Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com
Zanieczyszczenia i śmieci nie znikają, są częścią rzeczywistości. Być może i pragnęlibyśmy, żeby po prostu rozpływały się w powietrzu, to naturalnie doprowadziłoby do tego, że nie mielibyśmy z nimi żadnej styczności.
odpady
Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
To na ich podstawie można zresztą w dużej mierze ocenić zamożność określonego społeczeństwa. Niestety, nadprodukcja śmieci ma rzecz jasna destrukcyjny wpływ na stan środowiska naturalnego, warto wobec tego ją możliwie jak najbardziej zredukować, na przykład poprzez szczegółowe planowanie zakupów i kupowanie rzeczywiście koniecznych towarów. Konieczne jest także stosowne segregowanie śmieci, dzięki temu na przykład papier bądź plastik będzie mógł zostać użyty ponownie.